רותי שרון - 28.08.2016
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
28.08.2016


מיקי פלד (כלכליסט): מכרז ענק לשירותי סיעוד עובר מביטוח לאומי לאוצר. ניהול מכרז לשירותי סיעוד ל-160 אלף קשישים בהיקף של 5 מיליארד שקל עובר מהמוסד לביטוח לאומי למשרד האוצר. משרד האוצר טוען שהוא יוכל לנהל את המכרז באופן יעיל יותר והמשאבים הכספיים שיחסכו יופנו לטובת הקשישים. החשש הוא, שבסופו של דבר הקשישים יפגעו ויקבלו פחות שירותים או שירותים טובים פחות. האוצר מעריך שיוכל לחסוך 300 מיליון שקל. קיימים שני מסלולים לעזרה לקשישים: שעות סיעוד והעברה כספית לחשבון הקשיש. עיקר הכסף מופנה למסלול של שעות סיעוד. באוצר חושבים שחברות הסיעוד גוזרות קופון גדול מדי ובמכרז החדש הם מתכוונים להקשיח את התנאים. גורמים אחרים חושבים ששולי הרווח של החברות שזכו במכרז לשירותי סיעוד נמוכים. 

עו"ד חיים קליר (YNET): ביטוח של נפטר בוטל - וגם הקצבה לאלמנתו. עו"ד קליר כותב על פסק דין בהקשר של עובד מטבח במלון , שהיה חבר בקרן פנסיה. העובד פוטר וארבעה חודשים לאחר מכן נפטר. השאיר אחריו אלמנה ותינוק בן יומו. לאלמנתו נאמר שהיא אינה זכאית לקצבת שאירים, משום שבעלה המנוח לא המשיך לשלם את הביטוח לאחר פיטוריו. האלמנה טענה שהוא לא ידע זאת ומחובתה של חברת הביטוח היה להודיע לו שעליו ללהמשיך לשלם. בית הדין לעבודה פסק לטובתה. חברת הביטוח ערערה לבית הארצי לעבודה. בית הדין ביקש את חוות דעתה של דורית סלינגר, הממונה על הביטוח באוצר. סלינגר תמכה בחברת הביטוח, על אף שאחד מקודמיה בתפקיד, אייל בן שלוש, קבע בשנת 2003, שחברת הביטוח חייבת להודיע למבוטח. בית הדין הארצי לעבודה ביקש מסלינגר ומחברת הביטוח לשקול שוב את עמדתם וחברת הביטוח החליטה לשלם לאלמנה. 

אמנון גולן (גלובס): דעה: המלך עירום: מה לא מספרים לכם על פייסבוק? חברות רבות מפנות חלק גדול מתקציב הפרסום שלהן לאינטרנט. בעיקר לפייסבוק ולגוגל. אמנון גולן חושב, שמפנים יותר מדי תקציבים לפרסום באינטרנט ושהפרסום שם במקרים רבים לא מגדיל מכירות ולא בונה מותג. בעמדה של גולן תומכת החלטה של המפרסם בתקציב הגדול בעולם: חברת פרוקטר אנד גמבל. חברה המוציאה 7.2 מיליארד דולר בשנה על פרסום ובודאי מבינה משהו בפרסום בכלל ובפרסום דיגיטלי בפרט. אחרי שנים של השקעות בפרסום בפייסבוק החליטה פרוקטר אנד גמבל לצמצם באופן דרסטי את תקציב הפרסום  משום שהגיעה למסקנה שהפרסום שם לא הגדיל מכירות ולא בונה מותג. התקצבים יופנו לערוצי פרסום אחרים כמו טלוויזיה. גולן טוען שאף לא אחד מכוכבי הפרסום הדיגיטלי הזכיר את ההחלטה הדרמטית של פרוקטר אנד גמבל או התייחס אליה..

מירב ארלוזורוב (דה מרקר): כחלון מוותר על מאות מיליוני שקלים בשנה: ההוצאה על נכי צה"ל לא תוקטן. בעת חתימת ההסכם על תקציב הביטחון הוצהר כי המלצות ועדת גודן בנוגע לשיקום נכי צה"ל יאומצו במלואן. עכשיו סיכמו שר האוצר, משה כחלון, וארגון נכי צה"ל כי ההטבות המופלגות להן זכאים נכי צה"ל לא יצומצמו. השינויים שעליהם ויתר כחלון הושגו בהסכמה בינו לבין שר הביטחון הקודם, משה יעלון, במסגרת דיון על תקציב הביטחון. בעקבות הויתור, יימשך המתווה שסוכם במכתב המנכ"לים בשנת 2013, עליו חתומים מנכ"לי משרד ראש הממשלה ומנכ"ל משרד הביטחון דאז ויור"ר ארגון נכי צה"ל. המשמעות היא אובדן חיסכון בהיקף של מאות מיליוני שקלים מתקציב האגף לשיקם במשרד הביטחון, שהיקפו עולה על 5 מיליארד שקל בשנה.

בלומברג (דה מרקר): סוף עידן בשירות וואטסאפ - מפסיק להיות נקי מפרסומות. אפלקציית ההודעות הקבוצתיות התחייבה כשנוסדה בשנת 2010, שלעולם לא תשלב פרסומות בשירות. במקום זה תממומן בדמי מנוי של משתמשים. עכשיו הודיעה החברה על שינוי בתנאי השימוש, שיאפשר לעסקים לשלוח תכן שיווקי למיליארד משתמשיה. לטענת החברה מדובר בהודעות כמו שינוי מועד טיסה והודעות מהבנק ביחס לחשבון והודעות על משלוח חומר שיווקי. החברה הודיעה כי היא תתחיל לחלוק מידע רב יותר על משתמשים עם "משפחת פייסבוק". השינוי במדיניות החברה נובע מלחצים של חברת פייסבוק, שרכשה אותה ומעונינת בהחזר ההשקעה הגדולה ביותר שלה בכל הזמנים ברכישת חברה אחרת.

חן מענית (גלובס): IBM תפצה עובדת שפוטרה אחרי 35 שנה. "הופלתה בשל גילה". IBM (ישראל) תשלם לעובדת שפוטרה פיצוי בסך של 170 אלך שקל. בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב קבע, שפיטורי העובדת,  מדי לוי, מהווים הפרה של חוק שיוויון ההזדמנויות בעבודה ואפליה על רקע גיל. העובדת עבדה בחברה במשך 35 שנים, שהאחרונות היו באמצעות מיקור חוץ באמצעות חברת .ג'יי סי. העובדת ויתר העובדים ביחידה שלה הועברו למיקור חוץ במסגרת ארגון מחדש של IBM העולמית. לאחר שהועברה קיבלה פיצויים וחתמה שקיבלה מהחברה את כל מה שמגיע לה. למרות זאת פסק בית הדין לעבודה ש-IBM המשיכה להיות המעסיקה שלה. העובדת הייתה היחידה ביחידה שלה בישראל שפוטרה במהלך התייעלות כלל עולמית ובית הדין פסק, שפוטרה בגלל גילה המתקדם ולא ניתנה לה הזדמנות להמשיך לעבוד בשכר מופחת אם תרצה בכך.

בשורה אחת:
הלמ"ס: מדד המחירים לצרכן עלה ביולי ב-0.4%. התחזית הייתה עליה של 0.2%. הדיור עלה ב-1.2% וירקות ופירות ב-7.2%.
הישראלי שזיעזע את וולסטריט -ומסרב לקבל פרס של מיליוני דולרים. המתמטיקאי ד"ר אחיקם (אריק) בן ארצי חשף שחיתות בדויטשה בנק.
"יש לי 4 דירות ואמכור את כולן בגלל המס של כחלון. מישהו חושב על אלה שיפונו?" 
בפעם השנייה הקיץ: 15 אלף לקוחות קיבלו חיוב כפול מחברת החשמל.
האם מגיע לעורך דין שכר של 8,000 שקל לשעה? בית המשפט קבע שעו"ד גיא גיסין ,שמונה למשקיף מטעמו, יקבל 1,000 שקל לשעה.

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio