רותי שרון - 29/09/13
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
29/09/13

 

סמי פרץ (דה-מרקר): תשלח את הבן שלך להיות מכונאי לא את שלי. החינוך המקצועי בישראל נכשל. לאחרונה התחילו להקשיב יותר לסטף ורטהימר, אולי בעקבות מכירת ישקר לוורן באפט ב 6 מיליארד דולר, שכבר שנים מנסה לקדם את החינוך המקצועי בארץ. מחקר מעמיק של בנק ישראל, בחן את הצלחתם של בוגרי בתי ספר המקצועיים בשוק העבודה בהשוואה לבוגרי בתי הספר העיוניים. הממצאים היו חד-משמעיים: בוגרי בתי הספר המקצועיים מצליחים פחות. לאחרונה מנסה שר החינוך שי פירון לקדם את החינוך המקצועי. היוזמה באה על רקע של צרכים אמיתיים של המשק בישראל: חלקו של המגזר היצרני (התעשייה) התכווץ וחלקו של המגזר הפיננסי גדל. תופעה דומה קיימת גם במדינות מפותחות אחרות, אבל התופעה בישראל קיצונית יותר. בישראל יש עודף סטודנטים במקצועות כמו מנהל עסקים ומשפטים וחוסר בבעלי מקצועות מדרשים בתעשייה. תיוג הפונים לחינוך מקצועי כמוצלחים פחות, מפריע ליוזמתו של שר החינוך. 

מיכל רז -חיימוביץ (גלובס): משקפיים לילדים: כמה זה עולה ומה מציעות קופות החולים? מספר הילדים הנזקקים למשקפיים עולה. בין הסיבות לכך ניתן למנות את השימוש הרב במחשב, בסמרטפון ובטבלט. מעריכים כי כיום נזקקים למשקפיים כ 20% מהילדים. עליית המודעות והגדלת התחרות הורידה את מחירי המשקפיים לילדים. מחירי משקפי ראייה לילדים דומים למחירי משקפי ראייה למבוגרים. הם מתחילים ב 200 שקל ונגמרים במחירים שמעל ל 1,000 שקל. קופות החולים משתתפות בעלות משקפי ראייה לילדים. גובה ההחזר תלוי בקופת החולים ובתכנית השב"ן שאותה בחרה המשפחה   

קרן צוריאל הררי (כלכליסט): בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום. 1.8  מיליארד צעירים בני 18 עד 31 בעולם, מהם  1.3 מיליון ישראלים שסיימו את לימודיהם, הם דור הזוכה לכינויים רבים: הדור האבוד, המיליניאלס, דור ה
Y, דור הקנגורו (בכיס של האמא), דור הבומרנג ודור האלף יורו (השכר הממוצע שלהם באירופה). זהו דור משכיל יותר מהוריו, הזוכה לפחות הזדמנויות מאשר דור הביבי בומרס (דור הוריהם). המשבר הכלכלי הוא הסיבה לכך, שהם זוכים לפחות הזדמנויות. הם מרוויחים פחות מאשר הרוויח דור ההורים שלהם בגילם. חלקם לא מצליחים למצוא עבודה ראויה, עבודה במשרה מלאה או עבודה בכלל. הסיכוי שלהם להתבסס כלכלית בעתיד קטן יותר. במחקר של פרופ' מיכאל שלו, ממכון טאוב נמצא כי משפחה צעירה מרוויחה ב 10% פחות מאשר ההכנסה הממוצעת של כלל המשפחות בישראל בשנים 2005-2010. מרבית המומחים חושבים, שמי שנקודת ההתחלה שלו גרועה, יתקשה להדביק את הפער, גם אם המשבר הכלכלי העולמי ייפסק.

שלי אפלברג (דה מרקר): תגובות בשוק // הורדת הריבית  - "צעד אמיץ ונכון  של בנק ישראל. גורמים רבים בשוק ההון, מגדירים את החלטת בנק ישראל להוריד את הריבית ל 1% כצעד אמיץ. ההחלטה התקבלה על אף שטרם נבחר נגיד חדש לבנק. ההחלטה באה במטרה לעודד את הצמיחה במשק ולהוציא אותו ממצב הקפאון בו הוא מצוי. החלטתו של נגדיד הבנק האמריקאי, בן ברננקי, לדחות את הפסקת תכנית התמריצים בארצות הברית, תרמה להחלטה על הורדת הריבית בישראל. 

אליצפן רוזנברג  (
Ynet): בשבילנו: סקר: 50% קונים לפחות פעם אחת בחודש ברשת. בסקר של  Pay Pal
 נמצא כי 53% מהישראלים מבצעים לפחות פעם אחת בחודש קניה באמצעות האינטרנט. המחיר הממוצע של ההוצאה בדרך זו הוא  634 ש"ח לקניה. 10% מוציאים למעלה מ 19 אלף ש"ח בשנה. בולמוס הקניות נמשך בערוץ זה ובערוצים אחרים. המשתמש הכבד הוא גבר חילוני לללא ילדים, בגיל 18-29. הוא רוכש באמצעות האינטרנט מוצרי ג'אדג'ט, בידור,  קופונים ואופנה. המשתמש הכבד מבצע רכישות רבות בחו"ל, בניגוד למשתמשים האחרים הרוכשים בעיקר בארץ.    

פנינה פרס (כלכליסט): ההורים קנו לך דירה? ייתכן שתיאלץ לחלוק אותה עם גרושתך. לא תמיד דירה שמקבל אחד מבני הזוג או מביא איתו אחד מבני הזוג תישאר שלו במקרה של גירושים. נושא המתנה בעייתי במיוחד משום שאין כללים ברורים.  כך למשל אם הדירה, שקיבל אחד מבני הזוג מהוריו נמכרת ובני הזוג קונים דירה אחרת כשיתגרשו הדירה עשויה להתחלק בין שני בני הזוג. גם עשיית שיפוצים בדירה שקיבל אחד מבני הזוג במתנה עשויים למנוע שיוך אוטומטי של הדירה כרכושו במקרה של  גירושים. הדרך למנוע זאת היא להגדיר מראש בהסכם, מה יקרה לדירה במקרה של גירושים. כאשר המתנה ניתנת אחרי תחילת הנישואים, יש לערוך הסכם כתוב בין ההורים ומקבל המתנה ובין מקבל המתנה ובן זוגו או בת זוגו.  


בשורה אחת:
דמי הניהול בפנסיה: גם אתם פרייארים?  אדם בן 32 המשתכר 10,000 ש"ח יוכל לחסוך 170 אלף ש"ח מהפחתת דמי ניהול.  
האם קרטל עולמי פגע בצרכן הישראלי? בקשה לייצוגית ב 2 מיליארד שקל נגד סימנס ואלסטרום.
לא כל  העולם במה: כמה באמת מרוויחים שחקנים
גם תאונת עבודה מתמשכת מכוסה בפוליסה.  
תוצרת החקלאות בארץ יקרה יחסית ל OECD. דוח ש
OECD קובע שההגנה של הממשלה על החקלאים מייקרת את המוצרים..  


 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio