רותי שרון - 29/12/13
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
29/12/2013

 

ליטל דובריצקי (ידיעות אחרונות): חברת יבולים הגישה בקשה לפירוק החברה. החברה צברה אוברדרפט של קרוב ל 200 אלף ש"ח וחייבת לנושיה למעלה ממיליון שקלים. העיתון ידיעות אחרונות פרסם ביום שלישי האחרון (24.12) כי חברת יבולים, בהנהלתו של גיל אורלי, הגישה לבית משפט בקשה לפירוק החברה. בבקשת הפירוק נטען כי החברה, שעסקה במתן ייעוץ לכלכלת המשפחה, וכן בהכשרת יועצים לכלכלת המשפחה, הגיעה למצב של חדלות פירעון. על פי הפרסום, החברה צברה אוברדרפט בבנק של קרוב ל 200 אלף ש"ח ומשאירה אחריה חוב לנושים בסך של 1.2 מיליון שקלים. החברה מעסיקה שמונה עובדים שפוטרו. חברת מגדל נטלה על עצמה את המחויבויות כלפי העובדים.      

אילנית חיות (גלובס):כיצד ישפיע תיק שופרסל על היחסים בין הרשתות לספקים? אפי רוזנהויז, מנכ"ל שופרסל לשעבר ואלי גידור סמנכ"ל הסחר של הרשת לשעבר, הורשעו בבית המשפט המחוזי בהורדת מוצרים מהמדפים רק משום, שהספק סיפק אותם במחירים נמוכים לרשת מגה. ספקים מעריכים, שלהכרעת הדין יהיו השלכות על אופן ההתנהלות של רשתות מול ספקים. להערכתם אנשים יתחילו להתנהג לפי קוד אתי מסודר. ההערכה היא שעצם ההעמדה לדין, הביאה לשינוי בהתנהלות רשתות מול ספקים. לאופן ההתנהלות העתידי, יש משקל לא רק להרשעה, אלא גם לעובדה שהמורשע הוא מנכ"ל ולא דרג בכיר פחות.  

מירב קריסטל (Ynet): סופרמרקטים: איפה הכי זול ואיפה הכי יקר בארץ?  סיירת המחירים של המועצה לצרכנות משווה מחירים של 40 מוצרים ב 300 סניפי סופרמרקטים. ההשוואה נעשית באמצעות קניית המוצרים שלוש פעמים בשבוע. המועצה לצרכנות סיכמה את ממצאי הסיירת בשנת 2013. הממצאים מראים כי יש הפרשים גבוהים במחירי אותם מוצרים. משפחות יכולות לחסוך כסף אם יחליפו את הסופרמרקט בו הן קונות. הרשת היקרה ביותר היא שופרסל (במיוחד המותג שופרסל שלי) ואחריה מגה. הזולות ביותר: רמי לוי והרשת החרדית אושר עד. מדיניות המחירים נקבעת ברמת סניף, כתוצאה מכך נמצאו הבדלי מחירים גדולים גם בין חנויות באותה רשת. 

ליאור דטל (דה מרקר): תואר ברמאות: כך מתנהלת תעשיית השקר של מכירת עבודות אקדמיות. עשרות אתרים מציעים לסטודנטים לכתוב במקומם עבודות תמורת תשלום. התשלום עשוי להגיע לעד 10,000 שקל לעבודת תזה. עבור בניית מצגת גובים עד 800 ש"ח. אפשר גם לרכוש עבודות מוכנות על נושאים שנקבעו מראש. מחירי עבודות מוכנות מראש זולים יותר ומגיעים למאות שקלים. על אף שמדובר בעבירה פלילית ובעבירת משמעת, יש גידול במספר הסטודנטים הרוכשים שירותים אלה. אתרי האינטרנט של החברות מציעים את השירותים באופן גלוי. סטודנטים הנתפסים מועמדים לדין משמעתי, אבל הסיכוי להיתפס נמוך.   

אליצפן רוזנברג (Ynet): פנסיה מובטחת? גם בקבע זקוקים לסיוע. המאמר עוסק בפרוייקט לליווי משפחות של אנשי מערכת הביטחון שנקלעו לקשיים כלכליים. הפרויקט "ממינוס לפלוס" של חבר, החל לפני שנתיים. הפרויקט הצליח להעביר את רוב המשפחות המשתתפות בפרויקט מיתרה שלילית בחשבון ליתרה חיובית. על פי המאמר, התדמית שכאילו מצבם הכלכלי של אנשי כוחות הביטחון טוב, בגלל יציבות מקום העבודה והפנסיה התקציבית, לא בהכרח נכונה. העבודה במקום מסודר דווקא מגדילה את הפיתויים להוצאות בתנאים טובים. השורה התחתונה היא, שההתנהלות של המשפחה היא הגורם בעל ההשפעה הגדולה ביותר על מצבה הכלכלי. 

רוני זינגר ושניר הנדל (כלכליסט): קבינט יוקר המחיה פועל לקידום כרטיסי תשלום בחיוב מידי. קבינט יוקר המחיה רוצה לחיב את חברות כרטיסי האשראי לספק כרטיסי חיוב מידי לכל האוכלוסיה. כרטיסים מסוג זה נפוצים במדינות רבות אבל לא בישראל. בכרטיס חיוב מידי, הלקוח מחויב ביום ביצוע העסקה או במועד החיוב החודשי. אין אפשרות לחלוקת החיוב למספר תשלומים חודשיים. לדעת הקבינט שימוש בכרטיס כזה יביא לצמצום ב 60% של העמלות שהציבור משלם לחברות כרטיסי האשראי. הבעיה הלא-פתורה היא גובה התשלום של בתי העסק לחברות כרטיסי האשראי. כיום משלמים אותה עמלה על עסקה של חיוב אחד ועל עסקאות עם תשלומים נדחים. הסיכון בעסקות של תשלום מידי קטן יותר ולכן נדרשת עמלה נמוכה יותר. 


בשורה אחת:
למה אין חינוך פיננסי בתוכנית הלימודים? ילדים בבתי ספר אינם מקבלים מושגי יסוד הנדרשים להתנהלות כלכלית.
הכנסה חדשה: איך מתחילים עסק מהבית? המחשבה הראשונה היא על צמצום הוצאות. מה לגבי הגדלת הכנסות?  
מה נשאר מנוחי דנקנר - רשימת מטלות דמיונית ליום שאחרי. 
קר בחוץ, חם בכיס: מחירי הירקות זינקו בעד 466%. כמו כן מורגש מחסור בחלק מהירקות. 
לשפץ ולעצב דירה  דרך המייל. הייתם מוכנים? 


רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio