רותי שרון - הודעה לעיתונות סדנא כלכלית ירושלים
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

הורים לילדים עם צרכים מיוחדים פגיעים יותר כלכלית - סדנא יחודית להורים נותנת להם כלים לניהול כלכלת המשפחה

הבירוקרטיה, ההוצאות המרובות והצורך בצמצום משרה של אחד ההורים מקשה עליהם לנהל את כלכלת המשפחה – סדנא יחודית שערכה עמותת "קשר" בירושלים נותנת מענה להורים אלה. הכוונה – להרחיב הסדנא לכל הארץ.
 
השבוע הסתיימה בהצלחה הסדנא הראשונה לניהול כלכלת המשפחה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים בסניף ירושלים של עמותת "קשר" בחסות בנק הפועלים.
 
את הסדנא הנחתה רותי שרון, יועצת בכירה לכלכלת המשפחה ואמא לילד לקוי שמיעה. הסדנא כללה חמישה מפגשים שבועיים בני שלוש שעות כל מפגש והשתתפו בה עשרה הורים. המשתתפים הם הורים לילדים בעלי לקויות שונות, מתסמונת טריצ'רד קולינס, C.P., P.D.D, עיוורון וליקוי התפתחותי. שרון סיפרה כי מניסיונה האישי ומתחקיר שערכה לקראת הסדנא, עולה שהורים לילדים עם צרכים מיוחדים נמצאים במצב פגיע יותר כלכלית בשל ההוצאות המרובות. המשפחות מתמודדות במקרים רבים עם ירידה בהכנסות כתוצאה מהורדת היקף משרה של אחד ההורים, בד בבד עם עלייה בהוצאות הכוללות טיפולים, הוצאות רפואיות מיוחדות ועוד ועוד. במקרים רבים ההורים טרודים בהתמודדויות בירוקרטיות ונפשיות רבות, ומתקשים גם לנהל את כלכלת המשפחה שלהם.
 
שרון מוסיפה ואומרת שהסדנא הייתה חוויה מיוחדת במינה עבורה, הן בכובע המקצועי והן האישי. "התרשמתי עמוקות ממשתתפי הסדנא, מהרצון ללמוד, מהשקעת הזמן, הפירגון והיצירתיות במציאת פתרונות".
 
בסדנא הכלכלית שהנחתה רותי שרון והותאמה במיוחד להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, נלמדו הנושאים הבאים: ניהול התקציב המשפחתי, תכנון עפ"י סדרי עדיפויות, הלוואות וכרטיסי אשראי, התייעלות בסעיפי הוצאה שונים, דיור ומשכנתא, ופנסיה. אחד ממפגשי הסדנא הוקדש כולו להכרת הזכויות של ילדים עם צרכים מיוחדים.
 
תגובות המשתתפים בסדנא הן נלהבות. מרבית המשתתפים התעניינו כבר בסדנת המשך וימליצו לחברים ומכרים להשתתף בסדנא. אחת המשתתפות ציינה ש"הסדנא היא גם מקצועית וגם כייפית". משתתפת אחרת סיפרה שחששה להשתתף בגלל הקושי שלה להתמודד עם הכסף, ובמהלך המפגשים היא קיבלה כלים פרקטיים וידע שנתן לה תחושה של אור בקצה המנהרה. משתתף נוסף אמר "אני חושב כי השתתפות בסדנא זו תאפשר לתכנן ולנהל את הפעילות הכספית שלנו בצורה אחראית ומאורגנת יותר".
 
במהלך המפגשים נוצרה אווירה מפרגנת ומלכדת, והמשתתפים תרמו רעיונות יצירתיים להתייעלות מניסיונם האישי. משתתפת סיפרה ש"המפגש היה נעים, הרגשנו שאנו לא לבד ויש פה קבוצה טובה של אנשים שמתמודדת עם בעיות דומות. זה נותן לי את הכוח לעשות את השינוי שאנו רוצים לעשות כבר זמן רב."
 
בעקבות הצלחת הסדנא והתעניינות מצד משתתפים נוספים מרחבי הארץ, מתוכננות סדנאות נוספות במקומות נוספים בארץ.
 
מרכז "קשר" שאירח את הסדנא הוקם במטרה להעניק שירותי מידע, הכוונה, תמיכה וייעוץ להורים של ילדים עם צרכים מיוחדים ולאנשי מקצוע בתחום. ב"קשר" מעצימים את בני המשפחה בעזרת מתן מידע על זכויותיהם והשירותים הניתנים ברחבי הארץ ומותאמים לילדיהם. הארגון פועל כעמותה עצמאית ללא כוונת רווח משנת 1993, ומעניק את שירותיו ללא תשלום. שירותי "קשר" ניתנים כיום ברחבי הארץ בשיתוף עם רשויות מקומיות, גופים ממשלתיים וארגונים העוסקים בתחום. החזון של קשר הוא קידום הקבלה והשילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים בכל תחומי הפעילות בקהילה והבטחת איכות החיים של המשפחות.


 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio