רותי שרון - 01/08/10
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
01/08/2010

עורך הלקט: איציק ירחי

איך אפשר להוזיל את מחיר ספרי הלימוד ? יש היצע באינטרנט, ספרים משומשים ויש גם וירטואליים. ההוצאה נעה בין 300 ש"ח ביסודי לכ-800 ש"ח בתיכון. ספר משומש הוא הזול ביותר. ב
אינטרנט ניתן להשיג 5% הנחה על המחיר. באינטרנט ניתן לאתר גם ספרים משומשים ולא רק חדשים. דרך פרויקט בוקמרקט אפשר להוזיל כ-50% מהעלויות. מט"ח החלה בפרויקט של ספרי לימוד סרוקים, שניתן לרכוש בהנחה של 60%. (מיכל רז חיימוביץ, גלובס)


מה מפתיע בהעלאת הריבית ב 0.25% לאוגוסט. המשכנתא מתייקרת, ועלולה להתייקר עוד הרבה
. החלטת הנגיד מפתיעה, בין השאר, בגלל נימוקים שבנק ישראל העלה בעצמו בשבועות האחרונים, הנוגעים להערכות על האטה במשק, למשבר באירופה, לירידה בציפיות האינפלציה ולחשש שהעלאת הריבית תגרום ללחץ על שער החליפין. למרות כל אלה הריבית עלתה. בבנק ישראל מקווים שמהלך זה יביא לצינון בשוק הדיור. העלאת ריבית הפריים מייקרת את השימוש בכסף שההשלכה העיקרית שלה תבוא לידי ביטוי בשוק המשכנתאות.
על פי נתוני בנק ישראל, 60% מהמשכנתאות שנלקחו במהלך 2009 (כ35- מיליארד שקל) נלקחו בריבית הצמודה לפריים. העלאת הריבית תעשיר את הבנקים בתוספת של מאות מיליוני שקלים, ומצד שני היקף ההשקעות בבורסה עלול לרדת. בקרוב, המפקח על הבנקים יציע מספר מהלכים, שייאלצו את הבנקים להעלות בעצמם את הריבית על המשכנתאות. (יהודה שרוני, NRG מעריב)

התחתנתם ? מזל טוב. רוצים לפתוח חשבון משותף ? מה מציעים הבנקים לזוג צעיר
. הפועלים: תוכלו לקבל מענקים ב"חשבון צמיחה", הלוואה עד 100 אלף ש"ח ב
P+2%, או לרכישת רכב חדש ב P-0.5%.
בלאומי תקבלו מענק של 1500 ש"ח. הטבה בעמלות והלוואה עד 60 אלף ש"ח P+0.5%. בדיסקונט תקבלו פטור מעמלות לשנתיים, והלוואה ללא ריבית עד 36 אלף ש"ח. במזרחי טפחות תצטרכו לבחור בין הלוואה, מענק או פטור מעמלות. בבינלאומי תקבלו מענק של 1000 ש"ח, והלוואה עד 30 אלף ש"ח בריבית P. באוצר החייל תקבלו מענק ופטור ל-4 שנים מעמלות. (רימונה פרקש-ברוך, כלכליסט)

10 טיפים לפני רכישה של ממיר דיגיטלי. הקליטה ברחבי הארץ שודרגה. הכבלים לא ימכרו חבילה צרה.
בקרוב יתוספו ערוצים נוספים לחבילה. 9 משדרים נוספים ברחבי הארץ ושופרה איכות הקליטה - זאת לאחר תקופת ניסוי.
מרבית הממירים מגיעים בערכה הכוללת אנטנה; כדאי לוודא זאת מבעוד מועד. אלא שכדי שהקליטה תהיה יעילה - על האנטנה להיות אקטיבית, כלומר כזו שדורשת כניסת חשמל נוספת. רכישה מראש של מכשיר HD תחסוך החלפת ממיר בעתיד. נדרשת תמיכה בכתוביות, וכן תמיכה במדריך התוכניות (EPG) שמציגים הערוצים לנוחות המשתמש. יכולת הקלטה היא תכונה שעשויה להימצא שימושית במיוחד, אך קיימת רק בחלק מן המכשירים. מומלץ להדפיס את "רשימת המכולת" המופיעה באתר הרשות השנייה, ובה פירוט מדוקדק של הדרישות הטכניות.(אפרת אהרוני, גלובס)

הביקוש לעובדים בהיי-טק חוזר לימי טרום המשבר - השכר עדיין לא. סקר של אנתוסיה (חברת השמה):
התעוררות משמעותית מורגשת בתעשיית היי-טק ברבעון השני של 2010. כך למשל, חל גידול של 25% בביקוש למהנדסי ASIC ביחס לרבעון הראשון; הביקוש למהנדסי וריפיקציה זינק בלא פחות מ-150% והביקוש למהנדסים בתחום הפיתוח האנלוגי נסק ב-50%. ביקושים ערים, של 30%, היו ברבעון השני גם למנהלים בדרגי הביניים ולמנהלים בכירים לעומת הרבעון הראשון. עם התעוררות הענף, יש עלייה משמעותית בביקוש. בתחום השכר הגידול אטי בהרבה ומדובר בעלייה הדרגתית. (חיים ביאור, THE MARKER)

וילה יקרה שלי: חלום הבית על הקרקע מתרחק (מתייקר) והולך. הגיל הממוצע של הרוכשים עלה ל 40.
סקר מקיף שערך מרכז הבנייה הישראלי מצביע על עלייה חדה של 15%-20% בממוצע במחירי הבנייה צמודת הקרקע, בהשוואה לשנה שעברה. הגורם המרכזי להתייקרות הוא עליה במחירי המגרשים. דווקא הבנייה הפרטית בעיר גדלה באופן משמעותי. בין הערים שבהן חל גידול משמעותי בשיעור הבתים הפרטיים (מתוך כלל הבתים): קריית אונו, שכונת נחלת יהודה בראשון לציון, סביון, רעננה, רמת השרון, פתח תקווה ונס ציונה. בנוסף עלות הבנייה ההתייקרה בשיעור של 15%–20% לעומת השנה שעברה.
"זה שנים משפחות רבות סבורות כי עלות הבנייה עומדת על כ־1,000 דולר למ"ר". בפועל עלות הבניה גבוהה הרבה יותר, בין 1200 ל 1500 דולר. (דותן לוי, כלכליסט)

בשורה אחת:
בשר
הבקר צפוי להתייקר ב 15% לקראת ראש השנה.
חדש בבנק
הדואר: חשבון מט"ח לכל פועל. היתרון הגדול - אין עמלות בכלל !
פרטנר: הגלישה הסלולרית מתייקרת ב 50%. ובנוסף, גודל חבילות הגלישה אף הוקטן.
סקר מאסטרקארד: לישראלי יש 2.1 כרטיסי אשראי בממוצע, והוא מוציא 4000 ש"ח באשראי.

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio