רותי שרון - 03/06/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
03/06/12


רותי לוי: כך תחתכו מאות שקלים בחשבון הסלולר של הילדים שלכם. מהסקר עולה עוד כי הרוב המכריע (90%) מבני הנוער הישראלים אינו משתתף בכל צורה שהיא בתשלום עבור הוצאות הסלולר שלו. מרביתם (60%) גם אינם טורחים לעקוב אחר השימושים באמצעות אפליקציות מתאימות, גם כאשר המכשיר שבידם מאפשר זאת. 53% ממשיבי הסקר שציינו כי "לפחות פעם אחת בחצי השנה האחרונה ההורים ביקשו שאצמצם בהוצאות הסלולר". בעקבות התחרות שנפתחה באחרונה בתחום, ההגבלות האלה כבר אינן נחוצות, וגם העסקות המוצלחות שהציגו החברות לבני הנוער נראות יקרות מדי כיום. הורים שיעבירו את ילדיהם לגולן טלקום או ל-HOT מובייל, למשל, יכולים להבטיח חשבונית חודשית של 90-100 שקל. מדובר בסכום מקסימלי, הכולל דקות שיחה והודעות ללא הגבלה, וחבילת גלישה הגונה בנפח 3 ג'יגה. החל בספטמבר 2011 מחויבות חברות הסלולר להגיש ללקוחות מסמך "גישה לשירותים סלולריים": כדאי לחסום שירותים בתשלום חד-פעמי, כמו הורדת רינגטונים והצבעות לתוכניות ריאליטי. ולחסום גם שירותים מתחדשים בתשלום חודשי קבוע כמו טריוויה ומזג האוויר.

nrg: אורנג' תשיק חבילה משולבת ללא הגבלה לנייד ולנייח במחיר של 170 ש"ח. "התכנית המוצעת היום משקפת את היכולות שלנו לאפשר ללקוח לדבר ולסמס ללא הגבלה מהנייד ובפעם הראשונה לשלב גם את הטלפון הביתי ולהשתמש גם בו ללא הגבלה. התכנית תאפשר ללקוח לחסוך מאות שקלים בשנה". לאורנג' יש כיום שלוש תכניות בולטות כאשר הראשונה היא תכנית הקליר מאקס - תשלום על פי צריכה במחיר 25 אגורות לכל יחידת שיחה, אס אם אס, או מגה. התכנית השנייה היא ללא הגבלה וגלישה בנפח של חצי ג'יגה במחיר של 125 שקל, מחיר שניתן רק דרך האתר. התכנית השלישית ללא הגבלה היא ביחד עם גלישה בנפח של 1 ג'יגה במחיר של 135 שקל.

גיל מלמד: לנהוג בחוכמה: המכוניות שייטיבו איתכם ועם הכיס. ככל שהדברים אמורים בצד הכלכלי לבדו, רק במקרים קיצוניים משתלם להחליף מכונית כדי להרוויח כסף מהחיסכון בדלק. ובכל זאת, בשלוש השנים האחרונות נפתחה אופציה חדשה עבור הלקוח הפרטי. קטגוריית מכוניות המיני, שלא התקיימה אצלנו בעבר, התפתחה במהירות וכבשה בסערה בעיקר בזכות תג מחיר נמוך מ 70 אש"ח. כיוון שמכוניות אלה הן גם החסכוניות ביותר בדלק בין כל המכוניות שנמכרות אצלנו, נהנים הרוכשים מכל העולמות (כמעט): גם חיסכון בעלויות המימון וירידת הערך, וגם חיסכון בדלק. מכוניות המיני, בהגדרה, הן מכוניות עירוניות ארבע מושביות, עם תא מטען ממש קטן. מכונית כזאת יכולה, במקרים רבים, להתאים לצעירים לפני ילדים, למבוגרים אחרי ילדים, או כמכונית שנייה או שלישית במשפחה, אבל היא פחות מתאימה, בוודאי, כמכונית ראשונה למשפחה מרובת ילדים.

אביטל להב: חיים מחוב לחוב: 40% מההלוואות - לסגירת מינוס, ו 22% לסגירת חובות. מתוצאות הסקר עולה, כי 56.7% מהישראלים לקחו הלוואה שאינה משכנתא ב-3 השנים האחרונות ומתוכם, 38.6% לקחו את ההלוואה כדי לסגור את המינוס בחשבון העובר ושב. סיבות נפוצות אחרות ללקיחת הלוואה היו רכישת רכב (25.5%), החזר חובות (22.2%) ולימודים (14.1%). רוב ההלוואות שנלקחו היו בסכומים של בין 5,000 שקל ל-30 אלף שקל וגובה של הלוואה ממוצעת היה 28,685 שקל. "תוצאות הסקר מפתיעות לטובה בכל הנוגע למעורבותן ההולכת וגדלה של נשים בישראל בניהול הפיננסי של הבית". קיים חשש שאזרחים רבים לוקחים הלוואות לא בגלל תנאי הריבית הטובים יותר, הסדר בחשבונות או דאגתם האזרחית ליציבות הבנקים בישראל. ייתכן שרבים לוקחים הלוואות כי התקרה על המינוס נמוכה יותר מהתקרה על ההלוואה. לרוב, יעניקו הבנקים מסגרת אשראי בעובר ושב של 5,000 שקל ובמקרים מסוימים ירחיבו אותה למסגרת של 10,000 שקל.

אמנון אטד: ריבית בנק ישראל נותרה ללא שינוי - 2.5%. אבל, הבנק מצהיר שהוא עוקב מקרוב אחרי הנעשה באירופה. מאז חודש ספטמבר האחרון ביצע בנק ישראל שלוש הפחתות ריבית, בשיעור מצטבר של 0.75%, אולם בארבעת החודשים האחרונים הוא השאיר אותה ללא שינוי. "בנק ישראל ימשיך לעקוב אחר ההתפתחויות במשקים הישראלי והעולמי ובשווקים הפיננסיים, ובפרט נוכח האי ודאות הגוברת במשק העולמי, וישתמש בכלים העומדים לרשותו על מנת להשיג את מטרותיו". במקרה של הרעה משמעותית במצב, נניח יציאה של יוון מגוש האירו, לא יהסס בנק ישראל לכנס את הוועדה המוניטרית גם שלא במועד הקבוע ולהחליט על הפחתת הריבית. במקרה של הידרדרות מהירה של המצב בגוש האירו, תיתכן הפחתת ריבית כבר באמצע החודש הבא. כזכור, בנק ישראל נהג בדרך דומה, ואפילו כמה פעמים, במהלך המשבר הגלובלי האחרון.

בשורה אחת:
מחיר הדלק ירד. מילוי של מיכל דלק 40 ליטר יעלה 297 ש"ח (7.43 לליטר). מדובר בהוזלה של 8.8 ש"ח למילוי.
גולן טלקום מפירה הוראות משרד התקשורת
חשבונות בגובה 3 מיליארד ש' שוכבים בבנקים ללא דורש


רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio