רותי שרון - 05/06/11
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
05/06/11

עורך הלקט: איציק ירחי

מירב קריסטל לוקחת אותנו לסופרמרקט בכתבת וידיאו מאלפת עם פאקו אנדרהיל. שחושף את סודות השיווק בסופר יותר ויותר לקוחות לא לוקחים עגלה. הם מעוניינים לצמצם את הרכישה שלהם בסופר. המוצרים בכניסה לסופר, שמונחים בערימות - נותנים הרגשה שמדובר במכירת חיסול. זה לא בהכרח המקרה. בחזית, לפי שנכנסים לתוך המעבר מוצגים המוצרים - שמושכים להכנס למעברים. המוצרים האלה יהיו כנראה יקרים יותר, מהמוצרים שבתוך המעברים. הפירות והירקות זוכים לתאורה מיוחדת וצהובה, והם מונחים על דוכנים שחורים, כדי להבליט את הצבעוניות של הפירות והירקות. הסופר בנוי לנסיעה כנגד כיוון השעון, ככה שיד ימין תרגיש חופשית לקחת יותר מוצרים מהמדף. כאשר מחכים בתור לקצביה או למעדניה, מנסים לנצל את זמננו כדי לשווק לנו מוצרים לקניה הבאה שלנו. חצי מהמוצרים אנחנו רוכשים באופן ספונטני בלי שתכננו לרכוש אותם מראש. מוצרי החלב יהיו כמובן, בפינה הימנית הרחוקה בסופר - כדי שנעבור את כל הסופר כדי להגיע אליהם.


אליצפן רוזנברג: מזרחי טפחות מפרסם: 8% מחזירים משכנתא שגבוהה יותר ממחצית הכנסתם. ההחזר הממוצע בתיק האשראי לדיור בבנק עומד על 29% מתוך ההכנסה הקבועה. 20% מתיק המשכנתאות ניתן ללווים בעלי שיעור החזר של 35%-50%, וכ-73% מתוך תיק המשכנתאות של הבנק ניתן ללווים ששיעור ההחזר שלהם נמוך מ-35%. ניכרת מגמה ברורה של ירידה בנטילת הלוואות פריים. הלוואות בריבית הפריים היוו 33.7% בלבד מסך האשראי לדיור שניתן בשלושת החודשים הראשונים של השנה, זאת לעומת 51% בהלוואות שנלקחו לפני שנתיים עד 5 שנים. בשנתיים האחרונות ניכרת ירידה משמעותית בהיקף ההלוואות שנטלו בשיעור מימון גבוה.

מיכל רז-חיימוביץ: סל הקניות בסופר התייקר ב-8% מאז פברואר 2011, והתייקר ב-16% לעומת פברואר 2010. 
לא אתם לא טועים. ההרגשה שלכם נכונה. אתם אכן משלמים יותר בסופר. סל המוצרים שנבדק כולל 25 מוצרים בקטגוריות שונות. אף אחד מהמוצרים שברשימה לא הוזל, רובם התייקרו, ובאחרים המחיר נותר כשהיה. האורז, ששמר על יציבות בשנתיים האחרונות, התייקר ב-14%, הקוטג התייקר ב 7.5%. שימורי טונה התייקרו ב- 16%. "אני לא מבין למה המחירים של מוצרי החלב עולים בלי אבחנה. אנחנו אחת המדינות היקרות בעולם במחירי מוצרי החלב". "אפשר לקנות 5 ק"ג עוף טרי במחיר של 1 ק"ג גבינה צהובה. זה מטורף, ואין לכך הסבר רציונלי". "לכל המוצרים של החברות הגדולות יש חלופות, וחלופות טובות. אין שום סיבה להסתייג ממוצרים מקבילים של יצרניות קטנות - להיפך, כדאי לשים עליהן את הדגש ולהעדיף את מוצריהן. אין לצרכן שום סיבה לקבל את עליית המחירים בהכנעה ועליו להשתמש בתבונה בכוחו".

סוכנות הביטוח המקוונת WOBI תבצע סקר שוק און-ליין ותציע לכם את הפוליסה במחיר נמוך, שגם אותה ניתן לרכוש באתר 
מדובר ברכישת ביטוחים אלמנטריים שונים כגון רכב, משכנתא, דירה ונסיעות לחו"ל. במרבית המקרים המחיר שיוצע לצרכן באתר יהיה זול יותר מכל הצעה אחרת, אותה הלקוח יקבל מהסוכן האישי או מחברת ביטוח ישיר. החברה מציעה מוקד שירות לקוחות, המעניק תמיכה ושירות במהלך 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. הנציגים של החברה מסייעים ללקוחות בתהליך הקנייה באתר ומעניקים שירות אישי ללקוחותיהם, גם במקרים של הפעלת הפוליסה.

ההסתדרות החדשה צריכה להחזיר 65 מיליון ש"ח ל 500,000 איש. אולי גם לכם מגיעים 2,500 ש"ח ? הסתדרות הכללית התחייבה בפסק דין מינואר 2011 להשיב כספים לעובדים אשר נגבו מהם על ידה דמי חבר, אף שלא היו חברי הסתדרות. מדובר בכ-1/2 מיליון איש שמהם נגבו דמי חבר אף שלא היו חברים. כדי לבדוק את הזכאות להשבת הכספים, הוקם מוקד טלפוני של ההסתדרות. כדאי לבדוק את הזכאות להשבת הכספים, מספרו של המוקד הטלפוני 1-800-800-290 והוא פועל בשעות 8:00 עד 16:00. המוקד יהיה פעיל רק עד ה- 15/7. הבדיקה פשוטה ביותר, שימוש במספר ת.ז.. מהרו, פן תאחרו.

נעמי דרום: תופעת החרדה הפיננסית: פחד כה גדול שהכסף ייגמר, המעצב את כל התנהגותו הפיננסית של האדם מרטין וסו גנץ-שמידט הרוויחו 10 מיליון דולר ב-2005. ולמרות זאת, הם מעולם לא רכשו רכב חדש והם גרים עם ילדיהם בבית צנוע עם חצר מבולגנת: "אני עדיין מתעצבן אם הבנות משאירות אוכל בצלחת, או אם משהו נרקב במקרר". "באופן מודע או לא, חסכנים כמעט תמיד פוחדים שהכסף שלהם יאזל יום אחד והם יישארו עניים, בודדים או תלויים באחרים. הם מתמודדים עם החרדה העצומה הזו על ידי חיסכון, שמקהה את עוצמת הדאגה באופן זמני". פסיכולוגיה פיננסית, תחום מחקר שהתגבש בשנים האחרונות, מנסה לאתר את הסיבות לחרדה כזו, ולהבין כיצד אפשר לעזור למי שסובל ממנה. חרדה, לעומת זאת, היא משהו שעבר את הגבול מבחינת העוצמה וחוסר הרציונליות. זה יכול לגרום למישהו להשבית את המשפחה, לא לתת לילדים כלום. בכתבה כמה דוגמאות לישראלים כאלה, וניתוח המקרים שלהם.

בשורה אחת:
מחיר הדלק ירד ב2.1%. מחיר ליטר בנזין 95 אוקטן ירד ל 7.46 ש"ח. מחיר מיכל של 35 ליטר: 261 ש"ח.
מבצע בחברת "הכשרה": קבלו חודש ביטוח חינם, בביטוחי דירה מבנה, או רכוש.
013 נטויזיון: כבר לא הכי זולים.
בחברה העלו את תעריפי החיוג ב 50%. למשל, מסלול שקל ביום עולה 1.3 ש"ח.
אושר בטרומית:
מדבקת אחריות תגיע עם כל מוצר, במקום תעודה שהולכת לאיבוד.
האם אתם לקוחות של
HOT ? האם הייתם לקוחות של HOT גם ב 2008 ?
אם כן, אז מגיעה לכם הטבה.

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio