רותי שרון - 05/08/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
05/08/12


יוסי גרינשטיין: פישר: יידרשו כנראה קיצוצים ומסים נוספים כדי לעמוד ביעד הגירעון."האינפלציה תטפס עקב עליית המע"מ, הדלק והסחורות. אולם נצליח לשמור עליה בשיעור נמוך של כ2%". "ראינו פיחות חד בשקל ושער הדולר עלה לכ-4 שקל, זה שער יותר טוב לייצוא , והוא יעזור לתיקון הבעיה שיש כיום לייצואנים עם המיתון באירופה". "יידרשו מסים וצעדים נוספים כדי לעמוד ביעד הגירעון, אם לא נגיע לסכום של 14 מיליארד שקל". "ללא הצעדים שאושרו בממשלה היינו מגיעים לגירעון של 6% תוצר ב-2013 - פי 4 מהיעד המקורי. מדובר בסכום עצום של 60 מיליארד שקל שיגדיל את חובות הממשלה ותשלומי הריבית". "המצב במשק העולמי לא טוב", אמר פישר,  "תחזית הצמיחה של ארה"ב עומדת על פחות מ-2% השנה ותיוותר דומה בשנה הבאה. אירופה כבר נמצאת במיתון עם צמיחה שלילית,  הסחר העולמי בהאטה ניכרת ונתוני הייצוא שלנו יהיו חלשים בשנים הבאות. ירידה חדה בייצוא פוגעת מאד בצמיחה".


זיו אמיתי: מהפכה בטלוויזיה הרב-ערוצית: 15 ערוצים ב-130 שקל לחודש. כחלון רוצה חבילה ב 99 ש"ח. בתום שימוע ארוך, יחויבו HOT ו-yes לשים על המדף "חבילה צרה" - חבילות עם מספר ערוצים קטן יחסית במחיר נמוך יותר. שר התקשורת, משה כחלון, חוזר על המספר 99 שקל - אך נראה כי החבילה תתומחר קרוב יותר ל-130 שקל בחודש. החבילה הצרה היא רק תחילת הסערה. בעוד חודשיים-שלושה ייכנסו סלקום ופרטנר לענף הטלוויזיה הרב-ערוצית. שתי החברות צפויות לעמוד ברף המחיר הדו-ספרתי. במקביל, גובר אימוץ ה-DTT, ולטענת הרשות השנייה 400 אלף ממירי עיד"ן פלוס כבר פועלים. לפני כשבוע הורחב מספר הערוצים בפלטפורמה לששה. בסקר שפירסמה באחרונה שאלה HOT על טריפל תמורת 239 שקל, נמוך בכ-50 שקל מהטריפל הכי זול שלה כיום. החברה תשתמש בוודאות גבוהה בטריפל ככלי נגד הרפורמות.

הדס מגן: תופעה: "קניתי בסין וריהטתי את כל הבית ב-200 אלף שקל". לא לכל אחד. "אירוח פלוס מיקוח", קוראים לחבילת התיירות יוצאת הדופן הזו, והיא כוללת מלון, נהג ומלווים מקומיים, שמסייעים לבחור מוצרים ואף להשיג מחיר זול יותר. החברות שמפעילות את השירותים האלה גובות עמלה של 10% מהיקף הקנייה. סביב זה גם התפתחה תעשייה של אדריכלים ומעצבי פנים, המתלווים לישראלים בנסיעותיהם. מאות ישראלים כבר קפצו על הגל ומדי שבוע הם יוצאים בהמוניהם לשהות מרוכזת של מספר ימים בסין, לצורך רכישת חומרי שיפוץ ותכולה כללית לבית. הם רוכשים שם הכול: מריצוף ועד מגבות וסכו"ם. במקרה הטוב הם יחסכו 60% בהשוואה לעלות בישראל; במקרה הפחות טוב יחסכו "רק" 40% (כולל עלויות המסים). "לדעתי, ב-85% מהמקרים מגיעות הנשים. זה תהליך לא פשוט, לעזוב ילדים בבית, למצוא מטפלת לילדים. אבל אני אומר: תעשו מאמץ מרוכז ותגמרו עם זה. לכן הם צריכים עזרה. אם ניקח אותם לטייל בכל הקרמיקה, הם יתייאשו. אנחנו מדריכים אותם".

אלפי שאולי: רצים לדירה: מבצעים חדשים בשוק הנדל"ן. וכן סקירה של פרויקטים חדשים. חברת שיכון ובינוי נדל"ן מציעה למשרתי מילואים עד 13% הנחה ברכישת דירה בארבעה פרויקטים: "חלומות כרכור", "חלומות רחובות", "חלומות תלמי מנשה" ו"חלומות ברנע הירוקה" באשקלון. ההנחה תינתן במסגרת מבצע של מועדון "בהצדעה". חברת הנדל"ן רמי צרפתי בונה את "פרויקט כלניות" במזרח ראשון לציון, ומציעה מענק תשלום שכר דירה לתקופה של שנה בשווי של 50 אלף ש"ח. חברת א.זיתוני יוצאת במבצע מכירה מוקדמת בפתח תקוה, במסגרתו ימכרו דירות חמישה חדרים בגודל 123 מ"ר, עם מרפסת בשטח כ-20 מ"ר, החל מ-1.699 מיליון שקל. מהחברה נמסר כי המחיר משקף הנחה של כ-200 אלף שקל ממחיר השוק. מבצעים נוספים בכתבה.

יוסי גרינשטיין: הלמ"ס: שיא של 260 אלף מובטלים במשק. תדהמה באוצר ובמשרד ראש הממשלה. עקב ההאטה הכלכלית. מספר המובטלים בישראל זינק ב-16 אלף בחודשיים והגיע לשיא  259.4 אלף. האבטלה עלתה ל-7.2% ביוני (שיא של כ-3 שנים). שיעור האבטלה בישראל עלה ב-0.4% בחודשיים והגיע ל-7.2%, לעומת 7.1% במאי ו-6.8% באפריל. בקרב הגברים עלה  באותה התקופה שיעור האבטלה  מ-6.8% ל-7.2. אצל הנשים הוא ירד מ-7.4% במאי ל-7.2% ביוני. מומחים צופים כי האבטלה תמריא מעל 8% תוך שנה, עקב החרפת ההאטה הכלכלית, אז יגיע מספר המובטלים לשיא של כ-300 אלף. האבטלה תורגש בעיקר במפעלים מייצאים וחברות היי-טק עקב צניחת הביקושים בעולם. האבטלה הנמוכה ביותר נרשמה במחוז ת"א - 5.4%.

טלי חרותי-סבר: ייעוץ עיסקי ללא תשלום לעסקים קטנים בקשיים. בעקבות הטרגדיה של משה סילמן. עסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים כלכליים חמורים יוכלו מעתה לקבל בהליך מזורז חבילת ייעוץ עיסקי חינם כדי לנסות לשקם את העסק שבבעלותם. כ-150 יועצים עסקיים ברחבי המדינה כבר נענו לקריאת ראשי המט"ים בישראל והודיעו על הצטרפותם ליוזמה לתרום שעות ייעוץ. כל יועץ יחבור לעסק אחד הנמצא במצוקה ללא תשלום ויסייע לו בעיקר בנושאים עסקיים ופיננסיים דחופים. מנכ"לית עמותת "ידיד", שרי ריבקין, הודיעה היום כי 16 סניפי העמותה מצטרפים ליוזמה ויסייעו. גם עו"ד יוסי תוסיה-כהן, יו"ר משותף של תוכנית "שכר מצווה" בלשכת עורכי הדין, הודיע כי התוכנית תסייע ללא תשלום לאנשי עסקים שנקלעו לקשיים חמורים ואשר יופנו אליה על ידי המט"ים. מנכ"ל ארגון פעמונים, אוריאל לדרברג, בירך על היוזמה והציע להעניק ליווי אישי של 2,500 מתנדבי הארגון למקרים שבהם המשבר העסקי ערער את יציבות המשפחות.

בשורה אחת:
הדלק התייקר ב 6%. מיכל דלק של 40 ליטר יעלה 308 ש"ח (7.70 לליטר). התייקרות של 17.2 ש"ח.
בעקבות אישור הגזירות הכלכליות: משנה כיוון: שער הדולר צנח ב-2.2% ביומיים ל-3.997 שקלים.
גזירת מס סודית: יבוטל עדכון מדרגות המס כלפי מעלה ב 2013, למשתכרים מעל 20,000 ש"ח.
האוצר ינסה להכניס העלאת גיל הפרישה לחוק ההסדרים
מתוכנן ליוני 2013: משרד האוצר ישיק אתר שיסייע לחוסכי הפנסיה לאתר חסכונות אבודים
הרפורמה יוצאת לדרך: ועדת הכלכלה אישרה הקלות בייבוא מכשירים סלולריים. כחלון: צפויה ירידת מחירים ניכרת

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio