רותי שרון - 06/12/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
06/12/09

הרפורמה האחרונה של ידין ענתבי באוצר: פנסיה חובה לעצמאים על הכנסה שבין חצי-השכר הממוצע - ועד השכר הממוצע. האוצר מציג שאלות ותשובות: אין חובה להפקיד עבור חלק השכר העולה על השכר הממוצע במשק. יש חובה להפקיד על חלק ההכנסה שנמצאת בין מחצית השכר הממוצע במשק (4,000 שקל) לבין השכר הממוצע במשק (8,000 שקל) . משנת 2015 יעמוד על 20% (על החלק שמעל למחצית השכר הממוצע) למי שהכנסתו עומדת על השכר הממוצע במשק. ב 2011, תהיה חובת הפקדה של 4%. מי שגילו 55 ומעלה במועד תחולת החוק לא יחויב לחסוך. כמו כן מי שצעיר מגיל 21 לא יחויב.

יהודה שרוני: מסביר את השפעת המשבר בדובאי עלינו ועל הפנסיה: לאירועים השפעה עקיפה בלבד
. המשבר דובאי מעיד על כך שהמשבר הפיננסי בעולם עדיין לא בסופו וישנן בועות מלאכותיות בשוקי הנדל"ן במדינות נוספות, שעדיין לא נחשפו. גורם נוסף לזעזועים הוא העובדה ששוקי ההון סובלים מעצבנות רבה בעקבות עליות השערים שהיו מתחילת השנה, ומטבע הדברים כל אירוע כזה גורם למכירות ולירידות שערים.כיוון שהחובות מחולקים על פני כמה בנקים, לא מרחפת סכנה מוחשית ליציבותו של אף בנק בודד. הבעיה היא בעיקר של בנקים באירופה ולא בארצות הברית. השפעה ישירה תתרחש אך ורק אם הבורסות לא יחזרו להתאושש. ההשפעה ארוכת הטווח על החוסך היא בעצם העובדה שמקרה דובאי מחזק את החשש שיש בועות נדל"ן נוספות בעולם, ואולי גם בישראל.

nrg: היכן לרכוש מכשיר סלולרי פשוט (כזה שמדברים איתו) ? תשובה: לא לקנות בחברות הסלולר. בעקבות החוק החדש - לפיו חברות הסלולר מחויבות לתת זיכוי גם עבור מכשיר שלא נקנה מהן - הכי משתלם לרכוש מכשיר בחנויות, ולא מחברות הסלולר. מהשוואת מחירי המכשירים שהציעו חברות הסלולר לבין המחירים שמציעות החנויות עולה כי בחנויות אפשר למצוא את אותם המכשירים ב-600 שקל פחות. חשוב לציין, הרוכשים מכשיר סלולרי מחנות, לא מחויבים לשלם לחברת הסלולר בעד חבילת גלישה, גם אם מדובר במכשיר דור שלישי. אם תרכשו מכשיר מחנות, תחסכו 25 שקל מדי חודש למשך 36 חודשים - בסך הכל 900 שקל - בהנחה, כמובן, שאתם לא גולשים באינטרנט באמצעות הסלולר. נקודה נוספת למחשבה: גם אם המכשיר שקניתם יקר, אין זה אומר בהכרח שהוא גם איכותי. יקר יותר משמעותו בדרך כלל עמוס תכונות וגאדג'טים ולפעמים גם מעוצב יותר. עומס של תכונות פוגע לרוב באורך חיי הסוללה.

all4free.co.il: הצגות ילדים בחינם: הצגות לילדים של מאיה ביהר, מתיאטרון "עתיד בהיר" חינם ! ברחבי הארץ. "הדרקונית שהביאה את האור": מימי הדרקונית הוורודה עוזרת להאיר את הממלכה שכישוף נטל ממנה את האור רגע לפני חג החנוכה, הוא חג האור. "כתר של חנוכה": התרגשות רבה אוחזת בצעצועים שבחדרה של הילדה שיר לקראת חג החנוכה. לאחר ששיר חזרה מהגן והכינה לכל צעצועיה האהובים כתר נוצץ של חנוכה, הם מחליטים לבחור מביניהם את מי שיהיה המלך. ועוד. ויש גם הצגות איכות, מומלצות ע"י פאנל מומחים, ללא כוכבי טלביזיה וסלבים - במחירים שנמוכים מ 100 ש"ח.

גלובס: מבצע "פיראט" של HOT בבאר שבע: תשבש בכוונה האינטרנט וקווי הטלפון כדי ללכוד סטודנטים "גנבי טלוויזיה". האם חברת HOT נואשת מלמצוא הכנסות במנויים חדשים ? דוברת HOT מסרה בתגובה: "החברה פועלת באופן נחוש וממוקד על מנת למגר את התופעה העבריינית של גניבת שידורים". חברת הטלוויזיה בכבלים HOT שוקדת על מבצע ללכידת מתחברים פיראטיים לשידוריה, תופעה הנחשבת לרחבה יחסית בבירת הנגב, ובמיוחד בקרב הסטודנטים באזור. HOT תיצור שיבושים מלאכותיים באינטרנט ובקווי הטלפון, אך לא בטלוויזיה. לבתיהם של מי שיתלוננו ישוגר טכנאי שיבדוק אם הוסרו מעין "פילטרים" שאמורים לסנן את שידורי הטלוויזיה בבתים של לקוחות המנויים רק על שירותי הטלפון או האינטרנט. מי שהסיר את הפילטר יטופל כפיראט.

סיפורו של יהושע ולדהורן, שעד השבוע היה חייב 3.5 מיליון ש"ח לבנק, ועכשיו נשאר חייב רק 32 אלף ₪
. בשנת 1990 ניתן נגד ולדהורן פסק דין שחייב אותו לשלם יחד עם ערבים נוספים בתשלום חוב כולל של 31,979. בעקבות פסק הדין נפתחו נגד ולדהורן הליכי הוצאה לפועל ובמשך השנים תפח חובו והגיע בדצמבר 2004 ליותר משני מיליון שקלים. באפריל 2005 פנה ולדהורן לראשונה לביטול פסק הדין כי ולדהורן לא ידע על תיק ההוצאה לפועל לפני תחילת שנות ה-2000. עוד קבע בית משפט השלום כי גם אם הייתה עצימת עיניים מצד ולדהורן אין צידוק לגביית חוב שכזה ממנו. השבוע - בית המשפט העליון קיבל את טענותיו של ולדהורן, והכריע לפי דעת בית משפט השלום ב 2005.

בשורה אחת:
מהיום: עיצומים בביטוח הלאומי. לא תהיה קבלת קהל.
אושר בקריאה טרומית: חופשת הלידה תואך ל 26 שבועות (חצי שנה), כאשר רק 14 שבועות מהם במימון הביטוח הלאומי.
בקרוב: חסכמי מים יחולקו לאזרחים, ולמוסדות ציבור.
החל מינואר: ארקיע תמכור כרטיסי טיסה ב 99 ש"ח לאילת, למזמינים 6 שבועות מראש באינטרנט.
שוקולד השחר חוזר למדפי השופרסל, לאחר שנעלם משם בעקבות סכסוך עסקי.


 

 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio