רותי שרון - 08/02/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
08/02/09

בשנת 2008 נרשם גידול חד של 9% במספר הלקוחות המוגבלים בבנקים
בשליש האחרון של 2008 הוחרפה התופעה: מספר הלקוחות המוגבלים עלה ב-6%, ומספר הלקוחות שהוגבלו בנסיבות חמורות (עבירות חוזרות ונשנות) זינק ב-.14% כיום יש 191 אלף חשבונות מוגבלים, השייכים ל-109 אלף לקוחות מוגבלים, מהם 95% יחידים ו-5% חברות ותאגידים. ריבוי הלקוחות המוגבלים קשור לזינוק במספר ההמחאות ללא כיסוי, שעלו ב-18% בשנה שחלפה.

כך תחנו בזול: קנס של 500 שקל או 3 שקלים לשעה?
כניסתם לשוק של אמצעי חנייה סלולריים וכרטיס החנייה האלקטרוני איזיפארק, הפכה את החנייה במרכזי הערים לנוחה ולפשוטה יותר. מאות אלפי דו"חות ניתנים בכל שנה בעקבות עבירות חנייה. בתל אביב ניתנו ב-2008 מיליון דו"חות, בירושלים 363,000 ובחיפה 144,909. בחברת פאנגו מאפשרים ללקוחות השירות להפעיל אותו באמצעות שליחת הודעת טקסט למוקד הטלפוני, ללא כל צורך בניהול שיחה.

האם זה הזמן לצאת מהקרנות הכספיות? (כנראה שכן)
הקרנות הכספיות היו להיט ההשקעות הגדול של שנת 2008, שכן במהלך השנה הקודמת תנאי השוק הנוחים ודמי הניהול האפסיים יצרו קרקע פורייה לצמיחת שוק הקרנות הכספיות. אלא, שהורדת הריבית על ידי בנק ישראל ותחילת גביית דמי ניהול על ידי מנהלי הקרנות, בצירוף דמי ניהול חשבון ניירות ערך בבנקים נוגסים בכדאיות ההשקעה בקרנות אלו. כעת, כאשר ריבית בנק עומדת על 1%, הרווח שצפויות הקרנות הכספיות להעניק למשקיעים שואף לאפס.

מדריך: מתי כדאי לתקן את המכשיר הישן, מה חשוב לבדוק בתעודת האחריות
מתברר שמקרר יכול להתקלקל גם בחורף. כשאייל מ' מיהוד פתח את דלת המקרר כדי להוציא את החלב לקפה של הבוקר, קידם אותו משב אוויר חמים. כשמצא את תעודת האחריות, הופתע לגלות שרק ליחידת הקירור מובטחת אחריות, ושכדי לממש אותה עליו לקרוא לטכנאי מחברת השירותים של היבואן, על מנת שיתקן את התקלה ללא עלות. ... סופו של הסיפור שנמצאה תקלה בחלק שאינו מכוסה באחריות.

מהשבוע הבא: שחקנית חדשה בטלפוניה הקווית - בזק בינלאומי. צפו למבצעים אגרסיביים.
לאחר עיכוב של חודשים ארוכים, תקבל בזק בינלאומי ממשרד התקשורת רישיון מפ"א (מפעיל פנים ארצי), לספק שירותי טלפוניה קווית המבוססת על טכנולוגיית VOB (טלפוניה המבוססת על רשת האינטרנט). בבזק בינלאומי מצפים בכיליון עיניים לרישיון ורואים בטלפוניה הקווית שירות משלים טוב לשירותי האינטרנט והטלפוניה הבינלאומית של החברה. מתן הרישיון לבזק בינלאומי חשוב מאוד גם לחברה האם, משום שבזק מוגבלת כיום בקביעת תעריפים נמוכים ללקוחותיה בטלפוניה הקווית. עכשיו, יתחיל המרוץ האמיתי לחבילות תקשורת משולבות: טלפון-אינטרנט-סלולרי-כבלים.

מירב ארלוזורוב מקוננת: "הרינו להודיע בצער על מותה של התחרות"
בשקט מוחלט נסגרה החודש קרן הפנסיה דניאל. הקרן הספיקה לפעול בקושי ארבעה חודשים ולצבור כ-900 אלף נכסים. סגירת שעריה של דניאל התרחשה בדיוק שנה לאחר שקרן פנסיה קטנה אחרת, הקרן של הלמן אלדובי, נקלעה לקשיים חמורים, ולא מסוגלת לנפק דוחות על מצבה הכספי. למעשה, מצבן של כל קרנות הפנסיה הצעירות שהוקמו בידי חברות הברוקרים הפרטיות, אינו מעודד. קרנות הפנסיה לא לבד. גם חברות הביטוח הקטנות יותר מתקשות להתמודד עם המצב. הגופים הקטנים אינם מסוגלים לעמוד בדרישות הפיקוח העכשוויות, ובוודאי שלא יצליחו לעמוד בדרישות הפיקוחיות המחמירות שיצוצו בעידן שאחרי המפולת.

בשורה אחת:
חדש: באתר האינטרנט של רשות המיסים אפשר לערוך תיאום מס מהבית, בלי ריצות ותורים. שאפו!
ועדת הכספים: הפקדות לקופות גמל עד סוף פברואר ייחשבו כהפקדה ב-2008.
כמעט כל הקרנות הכספיות העלו את דמי הניהול, שהיו 0% עד לפני שבוע.
הזדמנות: כרטיסי הטיסה הוזלו מאוד, בגלל העונה, הירידה בביקוש, ומחירי הדלק הנמוכים.
הלמ"ס: השכר הממוצע במשק ירד (בחודש נובמבר 2008) ל-7,790 שקל ברוטו.
פוגעים בבירוקרטיה: בקרוב ישולמו דמי לידה אוטומטית לעובדות מדינה, ומבלי למלא טפסי תביעה. מין קסם כזה!

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר).

www.iuhe.org.il


 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio