רותי שרון - 08/03/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
08/03/09


ידין ענתבי בכנס סוכני הביטוח: רמת הסיכון תותאם לגיל החוסך, נפעיל את המודל
הממשלה הודיעה לפני כמה חודשים על אימוץ "המודל הצ'יליאני", שמתאים את תיק ההשקעות לגיל החוסך.
אי אפשר לנהל חיסכון של מיליוני אנשים באותה 'פיילה' של כסף, בלי להתייחס לשונות בין האנשים ורמת הסיכון שהם צריכים בתיק החיסכון", אמר ענתבי. בעוד המודל הצ'יליאני קובע חמישה מסלולים. ענתבי אמר כי בשלב זה נקבעו שני מסלולים - מסלול לחוסכים בגיל 60 ומסלול לחוסכים בגיל הפרישה. מסלולים אלה יהיו ברירת מחדל, וככל הנראה לפחות המסלול של גיל הפרישה יהיה ברירת מחדל כפויה - כלומר, הלקוח יהיה מחויב להיכנס למסלול זה. ענתבי התייחס גם לפריחה במסלולים המתמחים באפיק מסוים, כגון מסלולים שקליים, כספיים, אג"חיים, שאליהם עברו בסוף 2008 מאות מיליוני שקלים מכספי החוסכים, ואמר כי יפעל לצמצום מסלולים אלה. ענתבי הדגיש כי המודל יחול גם על חוסכים וכספים קיימים, ולא רק על מצטרפים חדשים למוצרים פנסיונים חדשים. סיום דבריו אמר ענתבי כי התהליך יימשך כמה שנים, מכיוון שלא יהיה ניתן למכור בתנאי השוק הקיימים את "הנכסים המסוכנים" בתיקים של החוסכים המבוגרים.
שוק ההון פרסם את המצגת של ידין ענתבי.

אנשי המערות - תמיד היינו: האם נכון הוא שאין עבודה, אין אהבה ? מה קורה שם בין בני הזוג
מאמר שמתייחס לפן המשפחתי - בכלכלת המשפחה. במשבר כלכלי הזוגיות של המשפחה מאותגרת. "שנת 2009 תהיה שנה שבה אלפי זוגות ייאלצו להתמודד עם לחץ כלכלי עקב פיטורים," אומרת תירוש, " ... גבר שפוטר מעבודתו מרגיש כמי שלא מסוגל לפרנס, לא גברי, כישלון.
גם אשתו, למרות שהיא חיה בעולם פוסט-פמיניסטי והיא אסרטיבית ומסוגלת לפרנס בעצמה, גם היא עשויה להרגיש רע מאוד עם בן זוג שיושב בבית אחרי שפוטר. היא חשה שהמערכת כבר לא שוויונית ואיכשהו שוכחת את כל התיאוריות הפמיניסטיות על שוויון ועל חלוקת תפקידים לא מגדרית". לפי סקר של עוקץ מערכות לכבוד יום האישה הבינלאומי שחל היום: חלקן היחסי של הנשים המפוטרות במשבר הנוכחי, גבוה יותר משל המפוטרים, באופן יחסי למספר המועסקות בחברות !

לא חייבים להשקיע כסף במוצרי דיאטה: או מה נכון יותר לצרוך, כדי לעמוד בתקציב
דיאטה, בה אנו אמורים לצמצם את צריכת המזון ולאכול פחות, לא רק שאינה גורמת לצמצום בהוצאת המזומנים החודשית, אלא להפך.
תעלומה? לא ממש. זה מתחיל ממאכלים המכונים "דיאטטיים" במחירים של עשרות שקלים, ממשיך דרך תוספי מזון וכדורי דיאטה שערכם מאות שקלים. האם עדיף לאכול חבילה של פריכיות אורז שעבר התפחה ולכן נפחן גדול, תעתוע שנמוג עם תום הלעיסה, לעומת פרוסת לחם מלא בריאה ומשביעה? המאמר מרכז את הצרכים העולים מתהליך הדיאטה, את להיטי תעשיית הדיאטה שהומצאו למענם, ואת התחליפים הבריאים והמשתלמים יותר.

גלובס מחקרים יחד עם פסגות מציג: חשבון סולידי: מדריך מיוחד לשמירה על ערך הכסף
זה לא מדריך לקריאה של 10 דקות. קחו את הזמן שלכם - כדאי לרדת לפרטים. 46 עמודים כתובים באופן קריא וזורם. לגזור ולשמור.

כלכליסט מציג: המדריך המלא לדמי אבטלה
אחרי שנים של התייצבות יומיומית במקום העבודה, פתאום צריך לעבור הליך מיוחד בשביל לקבל קצבת דמי אבטלה. הדבר הראשון שיש לעשות מיד לאחר הפסקת העבודה הוא לפנות ללשכת התעסוקה הקרובה למקום המגורים הרשום בתעודת הזהות. מי שהתפטר יכול גם הוא לקבל דמי אבטלה, אבל רק לאחר 90 יום ללא עבודה, שבהם התייצב בלשכת התעסוקה.

מה צריך לעשות כדי להוזיל את החיבור לאינטרנט ? רמז: אקספון. עוד רמז: לא לוותר
דה-מרקר ואתר כמה-זה מציגים את התחקיר שמוכיח את המיתוס: שוק ספקיות האינטרנט מזכיר אולי יותר מכל תחום אחר בענף התקשורת את שוק הכרמל: המחיר המוצהר הוא כמעט אף פעם לא המחיר הקשיח והקבוע של המוצר, וברוב המקרים, התמקחות תניב מחיר נמוך יותר. המחיר שנקבע תלוי גם בנציג השירות שאליו מגיעים וביכולתו של הצרכן להתמקח. התמקחות לא אגרסיווית אך החלטית יכולה להוזיל את ההצעה הראשונית שתקבלו מספקית האינטרנט בשיעור של עד 30%. כניסת אקספון לשוק בסוף דצמבר גרמה לתחרות לעלות הילוך.

כלל מימון:  גידול של למעלה מ-50% בבקשות ל"משכנתא הפוכה" בקרב פנסיונרים בגילאי +60
"
מדובר בגידול ניכר ומשמעותי בפניה לקבלת הלוואה, זאת נוכח המשבר הפיננסי ושחיקת כספי הפנסיה, עליהם הסתמכו מרבית הגמלאים", אומר עו"ד יקי כהן, מנהלת תחום משכנתא הפוכה בכלל מימון. "הבעיה היחידה שניצבת מול אוכלוסיה זו, היא שעקב היעדר הכנסה או משכורת קבועה, הבנקים נמנעים מלהעניק להם הלוואות, כך שלמרות רצונם הגדול של הגמלאים, הם אינם יכולים להרשות לעצמם לחיות כפי שרצו."

בשורה אחת:
דמי אבטלה: הביטוח הלאומי: קיבלנו כ-20,000 תביעות חדשות בפברואר, 60% יותר מ 2008.
נתניהו: נטל המס ימשיך ויופחת גם ב 2010. נטל המס ירד מהשכבות החלשות והבינוניות.
ממשלה חדשה: מסתמן שקצבאות הילדים יועלו בהיקף של עשרות אחוזים. (לאחר שקוצצו ע"י נתניהו עצמו)
מנורה, ודש חזרו בהן, ודמי הניהול בקרנות הכספיות שלהן - חזרו להיות 0%.
אבי רוזנבלום מתקן את מה שכתבתי: כלל תייקר את הפרמיה על אובדן כושר רק ביוני 2009. אבי תודה !!
ענף התעופה מזמזם: מסתערים על מעט הלקוחות, ומנסים
לגרום לנו לטוס בכל מחיר ...
 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il

  
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio