רותי שרון - 08/07/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
08/07/12


משה גולן: סקר: 34% מהישראלים נמצאים במינוס. 40% מעידים שאינם מתנהלים נכון מבחינה פיננסית. מרבית הישראלים כלל אינם יודעים מהי הריבית שהם משלמים עבור האוברדראפט. 23% נמצאים רוב או כל החודש במצב של מינוס בבנק. אין קשר בין גובה ההכנסה למינוס בבנק: כ-35% מאלה שהגדירו את עצמם כבעלי הכנסה שהינה "הרבה מעל הממוצע", העידו גם כי הם נמצאים במצב תמידי של מינוס בבנק לאורך כל השנה. נמצא כי ההתנהלות הכלכלית איננה משתפרת עם הגיל אלא רק מחמירה, ובהתאם לכך עולה גם גובה המינוס בבנק. גילאיי 45-54 הם הגרועים ביותר - 39% מהם נמצאים במינוס קבוע בבנק, ו-46% מעידים על עצמם כי הם נמצאים במינוס בגלל התנהלות כלכלית שגויה. 32% הסבירו את הסיבה למינוס באירוע יוצא דופן כגון אירוע משפחתי, טיול או מחלה .70% מכלל הנשאלים טענו כי הם מתכוונים לנסות ולסגור את המינוס באמצעות צמצום ההוצאות החודשיות שלהם.

ליאור דטל: משרד האוצר יציג התוכנית האסטרטגית לחינוך פיננסי בישראל. משרד האוצר יציג בחודש הקרוב את התוכנית אסטרטגית לחינוך פיננסי בישראל. מטרת המשרד היא לרכז את כל תחום החינוך הפיננסי משלבי הגן, וגם כסיוע לבוגרים, משפחות וקשישים. המשרד שואף להיות הגורם המרכזי בתחום, שיאסוף ויפיץ ידע לגורמים שונים הפועלים בו כמו עמותות, יועצים פיננסיים, ובתי ספר. זאת, בעקבות החלטת ממשלה בנושא. לשם כך, הוקמה במשרד מחלקה לחינוך פיננסי. לשם ביצוע התוכנית דורש המשרד 20 מיליון שקל, כאשר חלק משמעותי מסכום זה מיועד לשם הקמת אתר אינטרנט שינוהל על ידי המשרד וירכז את התחום. חלק משמעותי בתוכנית היא שילוב לימודים בתחום החינוך הפיננסי במערכת החינוך - כבר מגיל הגן ועד התיכון, ברמת קושי עולה ובדגש על חומרי לימוד ממוחשבים. 

זיו אמיתי: YouPhone משיקה חבילות ללא הגבלה ב-0 שקלים. מותנית ברכישה של 1500 ש"ח במגה. לקוח שמחזיק כרטיס אשראי You , ורוכש ביותר מ– 1,500 שקל בחודש, יכול ליהנות מהחבילה הסלולרית הזו חינם. לקוח בעל כרטיס You שרוכש במגה ב - 800 שקל בחודש, ישלם על החבילה 59 שקל. "אנו מזמינים את כל בית ישראל, להצטרף למועדון You וליהנות מהצעות חסרות תקדים גם בסלולר".
רמי לוי משווק מסלול ללא הגבלה ב-88 שקל: 1400 לקוחות כבר עברו למסלול הזה.
פרטנר תחל למכור כרטיסי SIM ב-33 שקל בסניפי yellow. חבילה ללא הגבלה ב 88-98 ש"ח.
סלקום טוטל: 3 קווי סלולר עם שיחות, סמסים ו-1 ג'יגה גלישה; טלפון קווי; ספק-אינטרנט 10 מגה ללא תשתית; שיחות ל-55 יעדים בחו"ל - 349 שקל בחודש.

כרמית ראובן: רפורמת הסיעוד מתעכבת. בממשלה רבים, והסיעודיים מזדקנים בשיבה רעה. מדינת ישראל שוברת שיאים בתוחלת חיים ארוכה, אך הבשורה הטובה הזאת הופכת להיות הקללה של אנשים רבים שהופכים לחולים סיעודיים. כעת צריך ראש הממשלה להכריע בגורלם: מצד אחד, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מבקש להעביררפורמה בתחום הסיעוד שתממן אשפוז וטיפולים סיעודיים לכולם בתמורה להעלאת מס הבריאות ב-0.5%. מצד שני, באוצר מתנגדים להעלאת המס ואומרים: "יש אלטרנטיבות". חולים סיעודיים חיים היום יותר שנים. אם באמצע שנות ה-90 תוחלת החיים הממוצעת של מי שנזקק לאשפוז סיעודי עמדה על כ-18 חודשים, כיום היא עומדת על כ-36 חודשים. נטל האשפוז הסיעודי נופל על קשישים, שמרביתם חיים סביב קו העוני. 30% מהציבור אינם מקבלים מימון מהמדינה ונאלצים לשלם בכל חודש בין 12,000 ל-15,000 שקל כדי לטפל בהוריהם המזדקנים. גם ה-70% הנותרים משלמים השתתפות עצמית בגובה אלפי שקלים.

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג: ממלאים את ארון הילדים בזול: איפה תמצאו את ההנחות בסוף העונה? אמנם לא מדובר עדיין במה שמכונה ה"פיינל סייל", שמתחיל לרוב באמצע יולי, אבל כמעט כל הרשתות כבר מציעות מבצעים רבים - כשמגוון המידות והדגמים עוד גדול. המבצעים במרבית הרשתות - של 1+1, ארבעה-חמישה פריטים ב-100 שקל, או פריט שני ב-50% - מאפשרים לקנות מספר רב של פריטים במחיר אטרקטיבי. "לבנים הרבה יותר קל לקנות", "לילדה, לעומת זאת, זה קצת יותר מורכב". בפוקס קידס יש מגוון מבצעים, כמו פריטים ב-40% הנחה או חמש חולצות ב-100 שקל. כדי ליהנות מכל המבצעים לתשעת הפריטים שבחרנו, נאלצנו לרכוש 21 פריטים ולשלם בסך הכל 572 שקל. רשת סולוג, מציעה 1+1 על כל החנות. גם שם הצלחנו להרכיב סל בעלות של 574.10 שקל, אך הפעם רק עבור 18 פריטים. מסיור בחנויות בגדי הילדים גילינו כי עדיין יש מידות ומבחר מכל הפריטים. הפריט היחיד שנחטף במהרה היה שמלות פשוטות לילדות. מי שאיכזבה הפעם היתה רשת H&M. במחלקת הילדים של H&M, ראינו רק אזור קטן מהחנות שהוקצה לסוף עונה. 

הדר קנה: בלעדי ל"כלכליסט": גמלאים ישלמו פחות מס על הפנסיה מ־2012. באוגוסט הקרוב תצא רשות המסים עם הנחיות לציבור בעניין הגדלת הפטורים לגמלאים, בעלות תקציבית של 400 מיליון שקל בכל שנה. זאת לאחר שיוקם צוות מיוחד ברשות המסים שיתווה את ההנחיות ליישום חקיקה שעברה בקריאה שלישית במאי האחרון, האחראית על תיקון עיוותים שהתגלו בחוק קופות הגמל מ־2008. מדובר בחקיקה משלימה לתיקון 3 לאותו החוק, שעשה מהפכה בחיסכון קופות הגמל בישראל. בחקיקה זו נוצרו כמה עיוותים מיסויים, שכעת תוקנו על ידי רשות המסים בתיקון 190 לפקודת מס הכנסה. הפטור ממס על הקצבה מוגדל מ־35% ל־67%, בארבע פעימות עד 2025.

בשורה אחת:
בקרוב נשלם פחות מס על הסלולרי מהעבודה
שיא של חצי מיליון חשבונות מוגבלים בבנקים
YES ו-HOT יחוייבו להציע "חבילה צרה"
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio