רותי שרון - 11/12/11
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
11/12/11

 

מירב קריסטל: סלולר רמי לוי יצא לדרך: הלקוחות הסתערו. המהפיכה בסלולר מתחילה. זה הזמן להתמקח עם חברות הסלולר. "אני רוצה 250 אלף מנויים ושחברות הסלולר האחרות יורידו מחירים". שני סניפים ראשונים של רשת הסלולר שלו נפתחו בירושלים. "אחרי שאפתח חנויות סלולר בכל הסניפים, אצא החוצה ואפרוס נקודות מכירה ושירות מחוץ לסניפים בכל הארץ". רמי לוי הוא מפעיל סלולרי וירטואלי שמספק דקות שיחה, מסרונים וגלישה על גבי הרשת של פלאפון, תחת שם המותג "רמי לוי תקשורת". בחברה מסרו שיריצו למשך יומיים את המערכות, ואם הכל ילך כשורה, השירותים יושקו בשבוע הבא במודיעין וברמת גן, ולאחר מכן בהדרגה ב-11 נקודות שירות ומכירה בעפולה, טבריה, פרדס חנה, זיכרון יעקב, מעלה אדומים, צומת קסטינה ונשר. מחודש ינואר כל הסניפים של הרשת יאכלסו עמדות שירות. אמיתי זיו: תשובות לכל השאלות: האם כדאי להצטרף לרשת הסלולר של רמי לוי? כדאי מאוד. פרט, ללקוחות כבדים במיוחד. 20 אג' לדקת שיחה, 15 אג' בלבד למסרון.


אביטל להב: הרחבת הפטור ממכס באינטרנט: מה כדאי לקנות? הממשלה החליטה לפטור מוצרים ששווים עד 1,200 ש"ח. על מוצרים ביבוא אישי שלושה מיסי יבוא: מכס (לא חל על כל המוצרים), מס קניה ומע"מ. חשוב לציין, כי מס קניה ומע"מ ימשיכו לחול על כלל המוצרים. שר האוצר, יובל שטייניץ, עדיין לא חתם על הצו לפטור ממכס. את תעריפי המסים ניתן למצוא באתר רשות המסים.

שופינג באינטרנט: זול יותר לקנות באתרים בחו"ל: מוצרי הלבשה והנעלה שנרכשים בחו"ל הפכו זולים יותר. שימו לב שעל כל מוצר שתקנו, גם אם פטור ממכס, תתבקשו לשלם מע"מ. ובשורה עגומה נוספת: מוצרים סופר פופולריים רבים כגון מחשבים ממילא פטורים ממכס. אלו מוצרים כן יוזלו עבורינו בעקבות הפטור ממכס? ביגוד וקוסמטיקה כמובן, וגם הנעלה, ציוד ספורט, מכשירי ניווט, חלקי חילוף לרכב, שואבי אבק, ריהוט, מיקרוגלים, צעצועים ועגלות לתינוקות.

צבי לביא: חוק למען בעלי הבתים: פינוי מהיר לשוכר דירה בתוך 35 ימים, במקום 71 יום כיום. אושר לקריאה שניה ושלישית. פינוי של נכס מושכר מתבצע בשני שלבים.ראשית, בעל הנכס מגיש תביעת פינוי בבית המשפט. לאחר שהתביעה מאושרת, מוגשת בקשת ביצוע מההוצאה לפועל. התיקון נועד לפשט את ההליך ולקצר את מועד הפינוי כך שיבוצע בתום 35 יום. בקשת הביצוע תוגש בחלוף 15 יום מפסק הדין. התראת הפינוי לדייר תשלח תוך 5 ימים, כך שיפנה את הנכס ב-14 הימים הבאים. אחרת, הפינוי בכוח יבוצע בשבועיים הבאים מהיום ה-35 אך לא יאוחר מהיום ה-49 לאחר מתן פסק הדין. 

רותי לוי: הושק אתר: "מחשבונגב". האתר שמחשב את עלות המחיה בדרום הארץ. המטרה לעודד מעבר משפחות לנגב. האתר מספק למעוניינים לעבור לגור בנגב מידע מפורט על אופי ואיכות החיים ביישובי הדרום, הכולל את כל האינפורמציה על ההטבות להן הם זכאים. הוא מפרט את מגוון העלויות לפי פרמטרים שונים: דיור, תחבורה, משק בית, פנאי ותרבות. בנוסף, האתר חושף את מגוון היישובים, השירותים והאפשרויות הקיימות להתיישבות בנגב, כמו גם אפשרויות תעסוקה על ידי עמוד משרות פנויות. האתר פותח ביוזמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

עדיה פיטרמן: צעצוע של חג: כמה תוציאו על צעצועים בחנוכה השנה? חנוכה יגיע אמנם רק בעוד שבועיים, אבל ריח השמן כבר באוויר. שוק הצעצועים והמשחקים בישראל מגלגל כ-930 מיליון שקל בשנה, ב-580 חנויות בפריסה ארצית - כ50% מהן פרטיות, שתי הרשתות הגדולות טויס אר אס, וכפר השעשועים, ובנוסף הפיראט האדום.
"אני קונה לרוב בפיראט האדום או בכפר השעשועים, שנחשבות זולות יותר". התברר כי טויס.אר.אס אינה מחזיקה יותר במשחקים של חברת קודקוד. חלופה נוספת היא חנויות השוק הזולות, כמו אלה שברחובות מטלון וכפר גלעדי בתל אביב, שם ניתן למצוא חיקויים למותגים. "זה נראה אותו דבר, מתנהג אותו דבר ונשבר באותה מהירות. גם אם הוא מבדיל ביניהם, אז הוא יודע שיש לו אחד מקורי ושניים שלא". בכתבה סקירה של להיטי הצעצועים העכשוויים, והשוואת מחירים.

בשורה אחת:
מדריך חימום הבית בחשמל:
מזגן הכי חסכוני. להסתפק בכוון ל 20 מעלות. קונבקטור מכשיר מומלץ. לא להשתמש בספירלות !
שטראוס מוזילה 36 מוצרים באופן קבוע  ב5% עד 10%. פיצול במחאת הקוטג, קבוצת "ישראל יקרה לנו" יוצאת כנגד שטראוס.
התאחדות האיכרים:
מחירי הירקות והפירות צפויים להתייקר בעוד 25%: מחסור בעובדים, עליית מחיר המים, ותשומות.
חברת טעמן:
מותג המזון הכי זול שאתם לא מכירים. לדוגמא: פסטה של אוסם 5.99 ש"ח. פסטה טעמן 2.79 ש"ח בלבד.
סלקום
תפטר 140 עובדים. חברת אייס
  תפטר 100 עובדים.
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page


 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio