רותי שרון - 15/02/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
15/02/09

חדש בפוליסות ביטוח סיעודי: פרמיה במחיר משתנה לפי גיל
צעירים יכולים לרכוש היום פוליסות סיעודיות בפרמיה משתנה. מחיר נמוך במיוחד כאשר אתה צעיר, אבל, מחיר גבוה כאשר מתבגרים. הפניקס והראל כבר החלו לפעול בעניין. סביר שבחודשים הקרובים נשמע מחברות ביטוח נוספות על חידושים בנושא. חידוש נוסף הוא פוליסה ל-8 שנות פיצוי. רון שטיין מגלובס, מזהיר אותנו מהפוליסות החדשות. הפרמיה המשתנה תאפשר לחברות הביטוח להגדיל במידה ניכרת את הפרמיה בעתיד. אמנם, מהלך זה דורש את אישור האוצר - אולם כמו בכל הביטוחים הרפואיים האחרים, צפוי שנהיה עדים להרעה מתמדת של הפרמיה - עם ההתארכות בתוחלת החיים.

האם לשתף את הילד בקושי הכלכלי? (כמובן)
סקר חדש של מכון אדלר מגלה,73% מהישראלים סבורים כי יש לשתף את הילדים במידת מה בבעיות הנובעות מהמשבר הכלכלי, או בצמצומים כספיים במשפחה עקב המשבר. 32% סבורים שצריך לשתף את הילדים באופן מלא או כמעט מלא. במכון אדלר ממליצים בחום לקחת את משבר הפיטורין לכיוונים חיוביים. התמודדות בונה, הכוללת גם תמיכה של בן או בת הזוג, מאפשרת התמודדות נכונה גם עם הילדים. "זה תלוי בגיל. גם לילדים קטנים אפשר להגיד שאבא לא עובד עכשיו ומחפש עבודה חדשה."

הסוד שידענו: לקוחות פרטיים משלמים כפול על הסלולרי מאשר עסקיים (ציירו לכם קרוב משפחה)
אמרנו כבר שקרוב משפחה של עובד מדינה משלם 37.5 אגורות לדקה? הקרבה המשפחתית הזו שווה חיסכון של 45%. מתחת לשולחן ולמקורבים של עובדים בארגונים גדולים ובחברות גדולות יש תוכניות אטרקטיוויות מאוד. החברות מקיימות מכרזים ארוכים ולעתים אגרסיוויים מול חברות הסלולר. תהליך המכרז כולל התמחרות ארוכה מול שלוש ולפעמים מול ארבע חברות הסלולר, ובמהלכו נבדק כל סעיף וסעיף בחוזה. לרוב, מעבר להנחה לעובד שניתנת למעשה לחברה המשלמת את הוצאות התקשורת שלו, מבקשים גם הצעה אטרקטיווית עבור בני משפחה.

גרוש ומובטל? כך תשלם פחות מזונות (תמצא שופט קשוב בבית המשפט לענייני משפחה)
בחלק מהמקרים, כאשר היחסים בין שני ההורים הגרושים טובים, הנושא נסגר בהבנה בין הצדדים והגבר משלים את הסכום תוך מספר חודשים. ואולם, רבים מהגברים הגרושים עלולים למצוא את עצמם בבעיה לא פשוטה, מאחר והחוק מאפשר הליכי גבייה מזורזים בהוצאה לפועל במקרה של אי-תשלום מזונות. הדרך הטובה ביותר עבורם ועבור אחרים, היא פנייה לבית המשפט בדרישה להפחתת דמי המזונות.

ידין ענתבי: סוכני הביטוח יחוייבו לחשוף את הקלפים, ולספר על העמלות ההפצה
אם לא יחול שינוי, החוזר החדש יכנס לתוקף כמחייב, החל מאוגוסט הקרוב. סוכן הביטוח יידרש לגלות ללקוח מהו המוצר שעבור הפצתו הוא מקבל את התגמול הגבוה ביותר וכן לדרג את הגופים המוסדיים שאת מוצריהם הוא משווק, לפי גובה התגמול הכספי שהוא קיבל מהם או לפי מספר המוצרים הפנסיוניים שהוא שיווק עבורם. לדברי המפקח על שוק ההון, הסדרה זו צפויה להגביר את השקיפות והאובייקטיביות בהליך השיווק והייעוץ הפנסיוני ועל ידי כך להרחיב את הכלים העומדים לרשותו של הלקוח בבואו לקבל החלטות הנוגעות לחיסכון שלו.

גלובס מציג: סיכום הכנסת ה 17: רשימת כל החוקים הצרכניים שהתקבלו, וגם אלה שנכשלו
עברו: עסקה קצובה, אי הפצת דואר שיווקי, פרטי עסקה מתועדים, חוק ההתנתקות, ועוד.

כך תמנעו מוויכוחים על כסף: איך תמנעו מחשבון הבנק להפריד ביניכם?
בר חיון, נעזרה באיגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה ועורכי דין המומחים לדיני בנקאות ומשפחה, ואספה כמה עצות חשובות שיעזרו ליצור מערכת ניהול משק בית מושכלת. דאגו לנגישות לכל אפיקי ההשקעה לשני בני הזוג, פתחו חשבון בנק משותף אלא במקרים של פרק ב' או ג', ... הכי חשוב: נהלו דיאלוג בעתות משבר. הסכמי ממון רק למי שמגיע עם חבילה משמעותית לנישואין.

בשורה אחת:
חדשות טובות: ריבית המשכנתאות לטווח הבינוני (עד 15 שנה) - ירדה השבוע בכ- 0.75% !
ציפיות למדד ינואר שלילי, שיתפרסם היום.
ציפיות להורדה נוספת של ריבית בנק ישראל: ב 0.5%.
כצפוי:
HOT מתחילה לחמם את השוק: תסבסד תשלום לשנה עבור ספק אינטרנט, בהתחייבות לחבילת טריפל לשנתיים.
האקונומיסט אופטימי: חוזה צמיחה של 0.9% ב 2009, אבל 2.7% כבר ב 2010.

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר).

www.iuhe.org.il


 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio