רותי שרון - 16/09/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
16/09/12


אילנית חיות: צפו ברשימה: יוניליוור תייקר מאות מוצרים אחרי החגים. בכתבה מצורפת הרשימה. חברת יוניליוור מבקשת לבצע עליית מחיר גורפת בכל קטגוריות מוצרי המזון והצריכה שהיא משווקת בשוק, בשיעור של 3%-15%. ‏ דגני הבוקר של יוניליוור המשווקים תחת המותגים תלמה, כריות, עוגי ועוד יעלו בשיעור של 3%-6%. בשיעור דומה יעלו גם מחירי המרגרינה בלובנד, מחמאה והמזולה. המרקים ואבקות המרק המשווקים תחת המותג קנור יעלו ב-5%, וכך גם הרטבים. מיונז תלמה ומיוקל, והקונפיטורות יעלו בשיעור של 5%. חמאת בוטנים סקיפי תתייקר ב-6%. רככי הכביסה בדין וסבוני דאב בשיעור של 5%-6%. מוצרי הניקיון סיף ואקונומיקה יעלו ב-6%. תה ליפטון ותה ארל גריי ב-5%. מחיר החטיפים המלוחים, עזרי אפייה, קצפת צמחית, פתית ופריכיות יעלו בשיעור של 5%. ‏"ראיתי את המחירון, ונהיה לי חושך בעיניים. הם הלכו רחוק מדי".

עדי דברת-מזריץ: חרם על יוניליוור: אמון הציבור מכין רשימה שחורה של מוצרי החברה: אמון הציבור: "אנחנו נפרסם באתר האינטרנט ובדף הפייסבוק שלנו את כלל מוצרי יוניליוור כדי לעזור לצרכנים להצביע ברגליים ולא לקנות מוצרים של חברה שמעלה מחירים". "יוניליוור נתלית בתירוץ שמחירי הסחורות בעולם עלו, למרות שמחירי הסחורות היו בירידה מ-2008 ולא ראינו את יוניליוור מורידה מחירים באופן גורף".

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג: מהי רשת האופנה הזולה ביותר לחגים? לא מדובר בחנויות הדיסקאונט. הרשימה מצורפת. ברשתות האופנה הגדולות מבצעי סוף העונה כבר תמו, ובמקרה הטוב אפשר למצוא מדף אחד עם פריטי קיץ שנמכרים בהנחה. מרבית החנויות מציעות את קולקציית הסתיו שלהן במחירים מלאים. "רשתות שבעבר פנו למגזר מסוים, מנסות כיום להגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים. כך למשל, ניתן למצוא כיום פריטים שמתאימים לאמהות ולבנות באותה חנות". "רמת המחירים נמוכה יותר מהחורף שעבר, ואנחנו מקווים שהלקוחות ישימו לב לכך". בביקור שערכנו בקניונים ובחנויות, שמנו לב לכך שתנועת הקונים אינה סואנת כפי שציפינו שתהיה בתקופה זו, אף שביקרנו שם בשעות שונות. בחישוב של חמשת הפריטים הזולים ביותר לגברים, הרשת שמציעה את האפשרות הזולה ביותר היא Forever 21, שבה העלות מסתכמת ב-412 שקל. הרשת היקרה ביותר, לעומת זאת, היא גאפ, שבה חמשת פריטי הלבוש לבגדים הסתכמו ב-867 שקל - יותר מכפול מהעלות ב-Forever 21.

יוסי גרינשטיין: הלמ"ס: 52% מהציבור נכנסים לאוברדרפט לפחות פעם אחת בשנה. 52% מתושבי ישראל באוברדרפט ושליש מהישראלים חורגים ממסגרת האשראי שלהם. ל-30% יש משכנתה ו-20% מפגרים בתשלום חובות. כך עולה מפרופיל פיננסי של הישראלים. ל-7% מהציבור (מעל גיל 20) אין כלל חשבון עו"ש בבנק. במגזר הערבי מתנהלים 20% מהאוכלוסייה ללא חשבון בנק. ל-5% מהיהודים ול-19% מהמובטלים אין חשבון. אין חשבון בנק גם ל-15% מהמשפחות עם הכנסה הנמוכה מ-5,000 שקל בחודש. בקרב בעלי חשבון הבנק יש לא מעטים המעדיפים לא להציץ בו: 9% מהציבור לא בדקו את חשבון העו"ש שלהם בשנה שחלפה. רק 41% מהציבור בודקים את חשבון העו"ש לפחות פעם בשבוע. 20% מבעלי המשכנתאות מתקשים לעמוד במועדי התשלום. לינק לאתר של הלמ"ס.

אילנית חיות: משרד הבריאות: עלות חודשית לסל מזון מינימלי - 4,500 שקל למשפחה. על רקע קביעת מבקר המדינה כי המדינה לא דאגה להבטחת הביטחון התזונתי של תושביה והפקירה בפועל את רווחת הצרכן, עולה כי על מנת להבטיח תזונה הולמת, משפחה בת 5 נפשות מוציאה כ-4,500 שקל בחודש, ואילו זוג קשישים מוציא על סל מזון מינימלי כ-1,900 שקל בחודש. כך עולה מחישוב עדכני של מחיר הסל הבסיסי המינימלי לתזונה הולמת שקבע משרד הבריאות. בשנת 2008 הגדיר משרד הבריאות סל מזון בסיסי, שמתייחס לצורך המינימלי של אדם לצריכה יומית, וזאת לשם "הבטחת תזונה הולמת, שתספק את מלוא התצרוכת של רכיבי תזונה שונים כמו חלבונים, פחמימות, שומנים, ויטמינים, מינרלים, יסודות קורט ועוד".

הילה ויסברג: זומנתם לשימוע לפני פיטורים? כך תתכוננו לקראתו. ישנם מקרים שבהם במהלך השימוע המעסיק חוזר בו מכוונתו לפטר עקב נסיבות שמציג העובד בפניו. "המעסיק חייב לערוך שימוע לעובד זה. השימוע יתקיים לאחר שהוגש לעובד זימון לשימוע ובו מפורטים בצורה ברורה השיקולים שהביאו לכוונת הפיטורים. אין לקיים את השימוע מיד לאחר מתן הזימון אלא להותיר לעובד פרק זמן שבו יוכל להיערך לקראתו". "לעיתים מעסיק לוקח צעד לאחור כאשר הוא נחשף לנסיבות אישיות קשות בהן נתון העובד והמעביד לא ידע עליהן. ישנם מקרים שבהם עובד מפוטר לאחר תקופה שבה היה הנראה שהוא מזלזל בעבודתו, ובשימוע מתגלה כי התנהגותו נבעה מסיבות אישיות (מחלה, גירושין או כל משבר אישי אחר)". "על העובד להתכונן לקראת הדיון. עליו להבין מהן הסיבות לפיטוריו (את הסיבות פירט המעסיק בזימון לשימוע) ולהתייחס אליהן בענייניות ולא לשלול אותן ולהתכחש אליהן. אם ביצע טעויות כלשהן – כדאי שיודה בהן ויביע נכונות להשתפר בעתיד".

רחלי בינדמן: כלל ביטוח משנה את התקנון: הפנסיה החודשית תיחתך עד 10%. קצבת הפנסיה של חוסכים בקרן פנסיה מיטבית עתודות של כלל ביטוח שגילם 50 צפויה להיחתך בכ־10%, בעוד שקצבת הנכות שלהם, במקרה של אובדן כושר עבודה, תזנק ב־235%. כך נודע לעמיתי הקרן בשבועות האחרונים במכתב שקיבלו ובו טבלה המדגימה את השינויים. בעקבות תיקון לתקנון קרן הפנסיה, עודכנו שיעורי הכיסוי הביטוחי וגדלו על חשבון הקצבה הפנסיונית. כל עמית שלא ידרוש בכתב לשנות זאת עד סוף ספטמבר ייכנס אוטומטית למסלול הכיסוי החדש.

בשורה אחת:
האינפלציה מזנקת: מדד אוגוסט רשם 1% עליה בגלל התייקרות הבנזין, הלחם, הסיגריות, המזון והירקות.
הון ליין של שלמה מעוז תציע שירות ניהול קופת גמל גם לקרן השתלמות לשכירים.
שלומי אברהם: לילדינו יהיה הרבה פחות פנסיה מאשר לנו. במקום שיתחילו לחסוך בגיל 30, כדי להתחיל בגיל 0.
כחלון לחברות הסלולר: אין להגביל את תכונת שיתוף הרשת (נתב אלחוטי Tethering) בסמארטפונים. 

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio