רותי שרון - 21/02/10
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
21/02/10

מירב ארלוזורוב: דמי ניהול הפנסיה מנופחים - הגיע הזמן להוריד אותם. 0.6% מגיעים לסוכן הביטוח. TheMarker החליט לצאת בפרויקט (קמפיין): שוד הפנסיה הגדול. דמי הניהול מתחלקים: 0.2% לניהול ההשקעה. 0.2% לתפעול. 0.1% עמלת הפצה. 0.6% עמלת מכירה לסוכן הביטוח (!!). 0.2% למנהל הקרן. קופות הגמל המפעליות מסתפקות ב 0.4% של דמי ניהול. התשלום עבור סוכני הביטוח אינו מועיל כלל. סוכני הביטוח אינם רואים דבר לנגד עיניהם אלא את טובתם שלהם. הם ממליצים לחוסכים לעבור מקופת גמל אחת לאחרת רק על בסיס הרווח שיוצא להם מכך ולא על בסיס טובת החוסך. הנזק לחוסך הוא כפול: הוא גם מקבל עצות רעות מסוכני הביטוח, והוא משלם על כך בייקור ניכר של דמי הניהול שלו.

מירב קריסטל: תחפושות מקוריות בזול - ההורים שלא נכנעו לבקוגן.
יש הורים ששילמו פחות מכם על התחפושות של הילדים שלהם. זה כי הם תפרו אותן בעצמם, מצאו אותן באינטרנט, המירו תחפושות יד שנייה לתחפושות חדשות לגמרי או הקריצו רעיונות מקוריים לתחפושות בכלום כסף. אמא אחרת מספרת שלמרות שהידע שלה בתפירה הוא מינימלי, היא הצליחה להתקין לבתה תחפושת של נסיכת הפרחים, מאילתור על בגדים ישנים. "אני מוציאה כסף רק על איפור נוצץ ומציירת לה פרפר על הלחי. כל זה יעלה לי בקושי 20 שקל. אגב, הבן הקטן שלי מתחפש לשחקן הכדורגל האהוב עליו וזה קל כי יש לו תלבושת מתאימה. תושבת הקריות מספרת שמכרה דרך האתר
WINWIN תחפושות לילדים בני 2-3 שנים. "הבאתי את התחפושות מחו"ל", אמרה ל-ynet. "מבחר של תחפושות ארנב, אפרוח, עכבר, ספיידרמן, סופרמן, חייל שמחירן עד 40 שקל".

ממון: ההלוואה הכי טובה שלא שמעתם עליה, הלוואה מקופת הגמל או קרן ההשתלמות.
הלוואה היא אף פעם לא פתרון אידיאלי, ואם אפשר להסתדר בלעדיה - עדיף. אבל אם כבר אתם צריכים הלוואה, יש לנו חדשות בשבילכם: הריביות על ההלוואות במסלול הריבית המשתנה (פריים) מתחילות ברמה של ריבית פריים פחות ,0.5% והריבית במסלול הצמוד מתחילה ברמה של 2.75% בתוספת הצמדה למדד. החברות שהציעו את ההלוואות הטובות ביותר לעמיתים הן קופות הגמל וקרנות ההשתלמות של הראל ומיטב. החברות האלה הציעו הלוואות לכל העמיתים בריביות יחסית נמוכות, ללא עמלות פירעון מוקדם וללא עמלות פתיחת תיק או העמדת הלוואה. הראל ומיטב מאפשרות לקחת הלוואה גם על חשבון קופת גמל או קרן השתלמות לא נזילות. כלומר, אפשר לקחת הלוואה מקרן השתלמות גם אם לא חלפו שש שנים ממועד פתיחת הקרן, ומקופת הגמל גם אם לא התמלאו דרישות גיל החוסך וותק הקופה. מדובר ביתרון חשוב בתחום קופות הגמל, שכן בשנים האחרונות שונו התקנות, ואפשר למשוך את כספי הגמל רק בזמן היציאה לפנסיה.

אפרת רוזן: 9 החוקים שיקדמו אותך בעבודה. פוליטיקה ארגונית אינה מילה גסה. אנו שואפים שמקום העבודה יספק לנו גם הזדמנות לקידום ולהתפתחות. לצערנו לא כולם מפנימים שהקידום הנכסף לא יבוא מעצמו, אלא יש לנקוט בפעולות אקטיביות כדי לזכות בו. "זהה את מוקדי הכוח, מי הגורמים המשפיעים, המכשילים והבונים בחברה, תבין מה קרה לפני שהגעת לחברה, אילו תכונות הבוס שלך מעריך ואילו תכונות מוציאות אותו מדעתו, אילו תפקידים עשויים להתפנות בחברה." בקיצור, קח את הזמן הדרוש בכדי ללמוד את הזירה. "סַפֵּר בכל הזדמנות, לכל מי שרק מוכן לשמוע, כמה טוב לך בתפקיד, תתפאר בדברים מוצלחים שיזמת וקידמת. דבר בקול רם על הפעולות שלך בחברה", לא רק עם הבוס אלא עם כולם. עשה זאת בצניעות, ובדרך אגב". עובדים המעוניינים להתבלט ולהפוך לדמויות מפתח בחברה לא יכולים להסתפק בביצוע התפקיד הפורמלי שלהם. חשוב שיהיו מעורבים, בולטים, מחוברים ופעילים בארגון.

חברת אורנג' מנסה לכבוש את שוק האינטרנט. מציעה חבילת תקשורת משולשת ב 129 ש"ח לחודש. עלות החבילה 129 שקל בחודש לתקופה של 18 חודשים. במסגרתה מקבל המנוי נתב אלחוטי לביתו ואינטרנט במהירות 5 מגה ביט לשניה. כמו כן הוא מקבל מודם סלולרי מהיר, המתאים למחשב הנייד, וחבילת גלישה של 5
GB. נוספת לכך גם חבילת גלישה סלולרית למכשיר הטלפון הנייד של 500 MB. מחיר הציוד (כלומר, מחיר הנתב ומחיר המודם כלולים בחבילה והם ישארו ברשות הלקוח לאחר תום העיסקה). נראה כי מהלך מעניין זה שמבצעת החברה נועד לשפר את מצבה בשטח האינטרנט: לחברה פחות ממאה אלף מנויים לעומת כמה מאות אלפים אצל המתחרות.
הערת העורך: החבילה מיועדת רק למי שכבר יש לו חבילת גלישה סלולרית ! בנוסף, לאינטרנט הביתי - יש להוסיף תשלום עבור ספק האינטרנט (
ISP), שכן אורנג' תספק תשתית בלבד.

עמית גרוס: 10 הכללים להעסקת עובד זר. רלבנטי במיוחד לגבי סיעוד.
העיסוק בזכויותיהם של עובדים זרים עולה חדשות לבקרים לאור המדיניות המחמירה של הממשלה. העובדים הזרים בישראל זכאים לאותם תנאי העסקה להם זכאי כל עובד ישראלי, אך בנוסף לתנאים אלו, ישנם תנאים וזכויות מיוחדות המגיעות לו ממעסיקו. רק מעסיק שקיבל היתר מרשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול שבמשרד הפנים רשאי להעסיק עובד זר. לאחר הגעת העובד ארצה לא יותר לאותו עובד לעבוד במקצוע שונה מזה שהותר לו מלכתחילה. המעסיק חייב להסדיר, על חשבונו, ביטוח רפואי לעובד הזר עד תום תקופת עבודתו אצלו. על המעסיק להחזיק במקום העסקתו את חוזה ההעסקה ותרגומו, פוליסת הביטוח הרפואי, תלושי שכר וכן כרטיסי נוכחות לשלושת החודשים האחרונים. המעסיק יעמיד, על חשבונו, לשימוש העובד הזר, מגורים הולמים למשך כל תקופת עבודתו אצלו, ועד מועד שלא יפחת משבעה ימים לאחר סיומה. הניכוי המרבי משכרו של העובד הזר לביטוח רפואי לא יעלה על 103.14 שקל. ניתן לנכות עד - 350 ש"ח עבור מגורים, ועוד 76 עבור הוצאות נלוות למגורים.

בשורה אחת:
מדד ינואר הפתיע וירד ב 0.7%. הציפיות הן למדדים שליליים גם בפברואר וגם במרץ. הריבית צפויה שלא להשתנות.
הפיקוח על הבנקים החמיר מאוד את תנאי המימון הבנקאיים לקבוצות רכישה בנדל"ן.
בית המשפט הקצה לבנק לאומי 60 יום כדי לתקן את החוזים המקפחים לפתיחת חשבון בנק.
המשק מתאושש: הכלכלה הישראלית צמחה בקצב של 4.5% ברבעון האחרון של שנת 2009.
חברת איזיג'ט תטוס לז'נבה החל מאוגוסט, במחיר של כ- 70 אירו בלבד לכל כיוון !
צפויה ירידת מחירים בתחום הרכב: הכנסת אישרה את הרפורמה בענף הרכב, והשוק נפתח ליבוא מקביל !

עורך: איציק ירחי.
 

 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio