רותי שרון - 22/02/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
22/02/09

רבים עם בן הזוג על הכסף? אתם לא לבד
המציאות מלמדת שמשבר כלכלי חריף,
אבטלה וירידה ברמת החיים מזעזעים את התא המשפחתי ומובילים גם למשברים
ולגירושים. לדברי עו"ד רונן דליהו, מומחה בתחום דיני המשפחה, במקרה של משבר יש להיערך לכך באופן מוסכם. "במקרה כזה, בטרם ערמה של חובות כלפי נושים שונים, כלפי הבנק למשכנתאות וכלפי הרשויות השונות, ראוי כי תהיה פניה לבית משפט באמצעות עו"ד מיומן, שיוכל להתיר את הסבך ויפה שעה אחת קודם. הדרך היעילה והזולה לנסות לצאת מהמשבר היא באמצעות הליכי גישור או טיפול זוגי", מוסיף דליהו.

20 אלף דרישות לעובדים, קיימות בשרות התעסוקה. באילו מקצועות ? ומדוע לא מסתערים עליהן
הדרישות לעובדים מתחלקות כמעט שווה בשווה בין עובדים מקצועיים ללא מקצועיים. המקצועות שבהם נרשמה הדרישה הגבוהה היותר היו לעובדים כלליים בתעשייה, מאבטחים ושומרים, נציגי וסוכני מכירות וטלמרקטינג, ועובדי ניקיון ותחזוקה. האזור המוביל בביקוש לעובדים ב-AllJobs הוא המרכז, עם יותר מ-15 אלף משרות. בירושלים, בצפון ובדרום כ-2,000 משרות בכל אזור. מובטלים שנרשמו בלשכת העבודה וישתתפו בקורסים להכשרה מקצועית בתחומים מבוקשים (רשימת הקורסים מוגבלת), יזכו למענק שיכול להגיע עד 6,000 שקל.

בעקבות המדד (שלילי 0.5%): כיצד להרוויח בעת דפלציה? (איך לא מפסידים)
צחי ליבוביץ', מנהל תחום ניהול תיקים בגאון בית השקעות, משיב: הדפלציה לא מגולמת בשוק
. אחת הסיבות לתנודתיות הרבה בציפיות האינפלציה נובעת מאי הוודאות לגבי עתיד המשק וחומרת המיתון. כאשר האינפלציה היא שלילית, יש להתרחק מאגרות החוב הממשלתיות צמודות המדד. וכמו כן רצוי שהחשיפה תהיה לאג"ח צמודות מדד בעלות מח"מ בינוני (4 שנים). על רקע זה, החלטת בנק ישראל לרכוש אג"ח ממשלתי באה לבלום מגמה זו. בעת דפלציה, האפיק השקלי הוא האטרקטיבי ביותר, ובייחוד אנו ממליצים על מח"מ בינוני לארבע שנים. איננו ממליצים על אגרות החוב השקליות ארוכות הטווח.

רשות המסים פירסמה טופס הוצאות טיפול בילדים. מה הם יודעים ברשות, ולא מספרים לנו ?
ברשות המיסים מכחישים, אבל נראה כי מדובר בצעד נוסף לקראת הכרה במס בהוצאות טיפול בילדים.
פורסם טופס חדש שכותרתו "הוצאות טיפול בילדים שנדרשו בדו"ח השנתי", עתיד להיות נספח לדו"ח השנתי שמגישים נישומים. נציין את תקציר הפרקים הקודמים: באפריל 2008 קיבל בית המשפט המחוזי את טענותיה של עו"ד ורד פרי, אך רשות המיסים ערערה לבית המשפט העליון, וטרם התקבלה פסיקה בערעור. רשות המיסים דחתה פניה של בית המשפט העליון - להגיע לפשרה. למעוניינים: כאן אפשר להוריד את הטופס. נזכיר שמדובר בילדים עד גיל 14.

משרד האוצר: הליך אישור ההלוואות לעסקים קטנים יתקצר
משרד האוצר החליט לוותר על נציגו בוועדות אישור הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בניסיון להאיץ את מתן ההלוואות. משרד האוצר גם יגביל את בדיקת ההיתכנות הכלכלית של מבקש ההלוואה לתקופה של 30 יום, גם כדי לזרז את העברת הכספים.  מיליארד ושלוש מאות מיליון שקל נמצאים בקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, שעוד לא אישרה בקשה אחת מאז הוקמה בדצמבר, למרות 212 הבקשות שכבר הוגשו.

יצרני המזון הגדולים דורשים: "לאסור על הרשתות למכור במחיר הפסד"
היצרנים פנו לרונית קן, בדרישה לאסור על רשתות השיווק למכור מוצרים מתחת למחיר הקנייה
. ברשות להגבלים עסקיים נמנעו עד כה להתערב. הוזלת המוצרים מתחת למחירי הקנייה מכונה בענף המזון "מחיר טורף", ומהווה בחלק ממדינות אירופה עבירה על החוק. אלא שברשות להגבלים לא נוטים למעורבות יתר בענף הנתפס תחרותי מאוד, ולשיטת הממונה על ההגבלים כפי שנמסרה לא פעם, מדובר בענף בעל מעט מאוד חסמי כניסה, כך שגם אם ייכחדו המכולות ויימצא בהן צורך מחודש לא יהיה קושי לפתוח חדשות.

חדש בשוק: נתב אינטרנט סלולרי של חברת סלקום. ניתן לחבר גם למצת הרכב.

סלקום מציגה: לקוח שמזמין את המוצר מקבל בקופסה אחת תשתית אינטרנט, ספק אינטרנט, רשת אלחוטית ביתית וטלפון נייח (קידומת 052)
, שמאחורי כולם עומדת חברה אחת. הלקוח יכול לנייד את הנתב איתו - גם לרכב (יתרון למי שבדרכים), או לדירה אחרת (יתרון לשוכרים). מחיר החיבור לאינטרנט תחרותי מאוד: 100 ש"ח בלבד (תשתית + ספק) במהירות 2.8 מגה.

בשורה אחת:
צפי: הנגיד יודיע מחר על הורדה נוספת של 0.5% בריבית בנק ישראל. (לרמה של 0.5% בלבד !).
משרד התקשורת: עד ה-15 בספטמבר - חשבון הטלפון הנייד והנייח יהיה ברור וקריא.
רשות המיסים: פורסמו ההנחיות כיצד לקבל פיצוי על נזקים עקיפים בעקבות "עופרת יצוקה".
התחרות מחכה: בזק מתעכבת בהוזלת מחירים כללית בשירותי תקשורת - בשל בעיות בירוקטיה


לקט ידיעות בחסות
איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר).

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio