רותי שרון - 23/08/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
23/08/09

שתי המעצמות הגדולות בגוש היורו, גרמניה וצרפת, דיווחו כי הכלכלות שלהן צמחו ברבעון השני. באפריל-יוני צמחה כל אחת משתי הכלכלות בשיעור של 0.3% בניגוד להערכות מוקדמות שתרשם התכווצות. מתחזקת האופטימיות שנתוני התוצר של גוש היורו כולו, שיתפרסמו בשבועות הקרובים, יפתיעו עם צמיחה של יותר מ-0.5% ברבעון השני של השנה. אף באסיה נרשמת יציאה מהמיתון. סינגפור דיווחה על צמיחה של 20.7% ברבעון השני של השנה, גם הכלכלה של הונג-קונג רשמה יציאה מהמיתון, וצמיחה של 3.3% בתוצר ברבעון השני של השנה. סין רשמה האצה בצמיחה הכלכלית ברבעון השני של השנה, ובמדינה היתה הצמיחה בשיעור של 7.9% מהתוצר.

קשה מאוד להעריך איך הוא ייגמר: כל מי שמשפץ דירה, יתפתה להוצאות נוספות ולשדרוגים מעבר לתקציב שנקבע מראש.
רינה רוזנברג, מביאה את סיפור השיפוץ של 5 משפחות. החוויות חזקות. רבים מעדיפים לערוך את עיקר השיפוץ בקיץ - אז הילדים נמצאים בחופשה וקל יותר למצוא פתרונות לינה. אם החלטתם לשפץ, דעו שהמגוון הקיים בשוק מבחינת חומרים, דגמים, מותגים ועלויות אינסופי. מטבח בסיסי, למשל, יכול לעלות 20 אלף שקל או 120 אלף שקל. גם בכל הנוגע לאריחים, חשמל או חלונות - השמים הם הגבול.

דריה כנף עושה סדר: המדריך המלא לזכויות המילואימניק.
בנוסף לפיצוי על אובדן הכנסה מהביטוח הלאומי,
קיימת בצה"ל מערכת תגמולים נפרדת, המוענקים לכם כהוקרה על תרומתכם לביטחון המדינה. וזה כולל: תגמול מיוחד, תגמול נוסף, תגמול השתתפות בהוצאות ועוד. הביטוח הלאומי מחשב את עלות יומו של השפ"ש לפי 30 ימי עבודה בחודש (1/30), ועל סמך זה מתבסס התגמול הכספי שהוא זכאי לו. לעומת זאת, כאשר המעסיק משלם לו את שכרו - הוא מתבסס על 21-22 ימי עבודה בחודש בלבד (1/21).
סקופ של הלקט: כפי שדיווחנו בעבר, מילואימניקים יכולים לקבל סיוע בתעסוקה מהיחידה להכוונת חיילים משוחררים. החידוש הוא בהקמת אתר מקוון, שמיועד למילואימניקים פעילים. באתר ניתן לחפש במאגר המשרות המוצעות דרך היחידה. הכניסה היא דרך www.hachvana.mod.gov.il, תוך שימוש במספר תעודת החוגר / הקצין של המילואימניק. זוהי יוזמה נוספת של קמל"ר תא"ל שוקי בן-ענת, שתדוברר לעיתונות רק בשבוע הבא.

האם מעז יצא מתוק ? האם יקבל ארגון העצמאיים (לה"ב) סוכריה, בדמות דמי אבטלה לעצמאיים ? שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר, נפגש עם נשיאי לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים בראשות שרגא ברוש. השניים סיכמו כי יובילו במשותף מהלך,
הכולל חקיקה, שיאפשר מתן דמי אבטלה גם לעצמאים, שנאלצו לסגור את העסק שלהם. השר קיבל את עמדת נשיא לה"ב, יהודה טלמון, שיש צורך במסלול לדמי אבטלה לעצמאים, במיוחד בתקופה קשה זו. יש לציין, כי משרד האוצר מתנגד עקרונית לעניין. הצעת חוק בנושא הוגשה כבר בכנסת הקודמת על ידי ח"כ סטס מיסז'ניקוב, ונתמכה על-ידי חברי כנסת רבים, אך נתקלה בהתנגדות האוצר.

ויליאמסבורג - עיר הילדים הממומנים: כשההורים מפסיקים לממן את הילדים, הם ... עוזבים וחוזרים לגור עם ההורים.
כשהתקשר ארני דיג'יאקומו בעלים של 15 דירות לשוכרים שאיחרו בתשלום, בדרך כלל היה שומע: "ההורים שלי ישלחו לך את הצ'ק". אך בחצי השנה האחרונה הפסיקו ההורים לתמוך פיננסית בילדיהם. "רובם עברו לגור עם ההורים", אומר דיג'יאקומו. לואיס אילדס, בעליו של בית קפה באזור, מספר כי רבים מהפונים אליו בחיפוש עבודה, בשנות ה-20 המאוחרות לחייהם, מעולם לא עבדו במקום עבודה מסודר: הם היו מתמחים בסוכנויות דוגמנות, למשל, או עבדו בתחנת הרדיו של הקולג' בו למדו. הוא גם זוכר מקרים בהם צעירים יצאו בסערה מהראיון לאחר ששמעו מה דרישות העבודה. "
הם שאלו אותי, באמת אתה רוצה שנעבוד שמונה שעות?'", אומר אילדס.

בשורה אחת:
מחר נדע האם פישר יעלה את הריבית ב-0.25%.
הנדל"ן לא עוצר: מחירי השכירות זינקו ב-7% תוך שישה חודשים.


 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il
  
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio