רותי שרון - 24/06/12
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
24/06/12


זיו אמיתי, מיה אפשטיין: ברטה - הסופרמרקט הסלולרי הראשון: מבטיח להיות זול באינטרנט כמו מגה ושופרסל. תחרות מרעננת בשוק קמעונות המזון בישראל. אפליקצית berta להזמנת מוצרים בסמארטפון או במחשב, תוך כדי סריקת הקוד של המוצר. האתר בשלב הרצה ופתוח רק למשתמשים שקיבלו הרשאה לכך. berta מסתמכת כעת על ספק יחיד, שמבצע את הזמנת המוצרים מיצרניות המזון ומאגד אותם בנקודת האספקה. בשלב מאוחר יותר מתכננים ב-berta להתרחב ל-3-5 נקודות חלוקה. זמן המשלוח אותו מגדירים ב-berta הוא החל מ-4 שעות. berta מציעה מחירים שהם גבוהים מהמחירים ברשתות הדיסקאונט בישראל, אך את המחיר הנמוך מבין המחירים באתרי שופרסל ישיר ומגה באינטרנט. למעשה, המוצרים נמכרים כעת במחיר דומים לאלה שבסניפים העירוניים. רק 17% מהישראלים ביצעו אי-פעם רכישת מזון מקוונת, מתוכם רק 2.8% קנו 6-10 פעמים באינטרנט.

שלומית יהב: זורקים עליך כסף, לא תיקח ? אז זהו, שלא. בכל קרן זוית עומדים להם המפתים היפים ומשכנעים אותנו להגשים עבורנו חלום, גם כזה שלא הספקנו לחלום. בכל דרך הם מציעים אלפי שקלים, רק תיקחו. השידול ללקיחת הלוואה לכל מטרה אינו משקף את הסכנה הטמונה בלקיחת ההלוואה. איש אינו דואג להצביע על הגירעון אליו ניכנס חודש בחודשו בשל ההחזרים, ועל הריבית במינוס. רק לפני שבועות ספורים פורסם סקר המציין כי רוב משקי הבית לא יוכלו לעמוד בהוצאה פתאומית בסך 8,000 שקל. אז הכיצד משק בית שאינו יכול לעמוד בהוצאה חד פעמית בסך 8,000 שקל יוכל לעמוד בהוצאה חודשית נוספת בסך 800 שקל למשך 5 שנים, כשיצטרך להחזיר הלוואה בסך 45,000 שקל שלקח? חשוב מאוד שלא נתפתה לאסוף את הכסף שזורקים עלינו, כי בסופו של דבר נחזיר הרבה יותר מהסכום שניקח.

אלפי שאולי: נדל"ן: כל הארץ מבצעים מבצעים. מקבץ פרויקטים חדשים ברחבי הארץ - עם ירידת מחירים. איך נסביר את מבול המבצעים? מדובר במבצעים מדודים וללא שבירת כלים. חברת י.ח דמרי יצאה במבצע של כ-70 אלף ש"ח פחות בפרוייקט TRIO בנתניה. בפרויקט "גני מערב" בנס ציונה מורידים 150 אלף ש"ח. בפרדס חנה באים לקראת הרוכשים עם דירות זולות יחסית. 10 דירות במחיר של פחות ממיליון ובתנאי תשלום נוחים. בישוב עדי החלו עבודות התשתית ויש מבצעים על מכירת מגרשים לבניה. במבצע משותף של משהב עם מועדון "היי-טק זון" ו-"BIZI" ניתנות עד 13/7 הנחות של עד כ-15% ממחיר המחירון בשישה פרויקטים של החברה: בקרית שמואל, בנתניה, בגבעתיים, בקרית אונו, בנחלים ובכרמי צור.

נורית קדוש: לא רק שוקו ולחמניה; קייטנות היי-טק, תעופה וימאות. אבל, גם קייטנות של המתנ"ס ואגד. והכוונה להורים. אפילו החברה למתנ"סים, התפתחה בכיוון של קייטנות מתמחות ומציעה קייטנות מוזיקה, ספורט ואולימפיאדה וטבע ומים. ויש לה גם קייטנות "כוכב נולד" "מאסטר שף" ו "רוקדים עם כוכבים". להורים שמפעילים קייטנות בית מציעה החברה סיוע בארגון ימי החופש, בנק רעיונות להפעלה ושיתוף עם קייטנות המתנ"ס הכולל ימים בודדים של אטרקציות זולות יחסית, כמו ימי יצירה, סרטים, ג'ימבורי, ימי ספורט, סיורים וטיולים. כמו כן, החברה תאחד בין משפחות שלא יצליחו למצוא לעצמם פרטנרים בסיוע בתי הספר והנהגות ההורים. קייטנות אגד פועלות השנה בשיתוף פעולה עם ערוץ הופ ועם ערוץ הילדים ומציעות מגוון אטרקציות. הקייטנות פועלות 22 ימים, כולל שישי. לחברה להגנת הטבע קייטנות ומחנות קיץ בכל רחבי הארץ, הכוללים טיולים בטבע, מפגשים עם בעלי חיים, התמצאות והישרדות בשטח, שיט קיאקים, טיפוס חבלים, לינות תחת כיפת השמים, בישול שטח ותצפיות על הנופים היפים בישראל.
 
זיו אמיתי, רותי לוי: פרטנר תשיק היום מותג מוזל (012 mobile) שיציע חבילה ללא הגבלה ב-88 שקל. "בכוונת 012 להשיק בקרוב מותג חדש 012 מובייל מקבוצת פרטנר, שיעניק שירות סלולרי המבוסס בעיקרו על שירות עצמי. 012 מובייל תציע שתי תוכניות". חבילה ב-88 שקל תכלול שיחות והודעות ללא הגבלה, עם מגבלת גלישה של 500 מגה לחודש וחיוג חינם ליעדים ניידים ונייחים בארה"ב וקנדה בלבד. וחבילה המוצעת ב-98 שקל תכלול שיחות והודעות ללא הגבלה, גלישה בנפח 1 ג'יגה וחיוג חינם ל-41 מדינות בחו"ל ביעדים נייחים. 012 מובייל תעבוד במודל של שירות עצמי, כך שאת מרבית הפעילות יבצע הלקוח באתר אינטרנט ייעודי. בדומה לגולן טלקום, 012 מובייל לא תשווק מכשירים אלא תהיה חברת SIM Only.

יוסי ניסן: גיאוקרטוגרפיה: "כ-4 מיליון מנויי סלולר שוקלים לעבור חברה". "3-4 מיליון מנויים נוספים אמרו שהם שוקלים ברצינות לעבור למפעיל אחר בתקופה הקרובה". כמיליון מנויים של חברות הסלולר כבר עברו בין החברות השונות. ישנה קבוצת "נאמנים" המהווה כ-35% מכלל המנויים שאינה שוקלת כלל לעבור חברה סלולרית. קבוצה נוספת של 22% מגלה נאמנות מסויגת, ועוד כ-28% אמרו כי יש סבירות גדולה שיעברו - מתוכם 4% אומרים: "בטוח שאעבור". "חלק גדול מהמנויים התפתו לקבל את ההטבות והחבילות החדשות שהחברות הקיימות הציעו להן, ובסופו של דבר החליטו שלא לבצע את המעבר לחברה אחרת".

בשורה אחת:
הערכות בשווקים: הריבית תרד בשבוע הבא ב-0.25%. בשל המשבר באירופה, וההאטה בצמיחה.
רמי לוי מאשר; בוחן את רכישת 40 סניפי מגה בול. לרמי לוי כ-24 סניפים היום.
מודי'ס: הורד דירוג האשראי של 15 בנקים גדולים בעולם
 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?
מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio