רותי שרון - 26/04/09
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
26/04/09

המדריך הפרובוקטיבי של נחמיה שטרסלר: כך תחתכו בחצי את דמי הניהול על החסכונות שלכם
נחמיה שטרסלר הצליח להרגיז חלק מהקוראים שלו, המשווקים ויועצים הפנסיונייים. אני מניח, שחברות הביטוח גיחכו - והחליטו להתעלם מהמאמר של נחמיה, כדי להקטין את החשיפה שלו לציבור. נחמיה פרובוקטיבי. הוא מציע לגברת כהן, לדלג מעל משוכת היועץ הפנסיוני, ולהתקשר ישירות עם חברות הביטוח. יש כאן הטלת ספק - ביכולתם של היועצים הפנסיונים לתת לנו ייעוץ אובייקטיבי.
כדאי לקרוא את המאמר ואת התגובות, ובעיקר להוריד את דמי הניהול !

הבלוג של עזרא אוחיון: כלכלת המשפחה מנקודת מבט אישית: "איזהו עשיר"
עזרא אוחיון
מפרסם בלוג, בדרך כלל, שבועי ב TheMarker. אני מאוד נהנה לקרוא את מה שהוא כותב, ואני גם תמיד מסכים איתו. עזרא קולע לטעם שלי, ולנקודת הראיה שלי לגבי כלכלת משפחה. זאת, למרות חוסרי דיוק כלכלי - שמדי פעם צצים בניתוח של הדברים. מערכת TheMarker, מפרסמת מפעם לפעם את בלוג שלו - וכך עזרא זוכה לחשיפה גבוהה במיוחד - ואפשר לראות שיש לו רייטינג ופופולריות גבוהה. נאחל לעזרא את כל הטוב, והמון הצלחה ופירגון, ובמיוחד שימשיך ויציג מחשבה של כלכלת משפחה שפויה.

סקירת שוק: כמה יעלה לכם לשכור את שירותיה של חברה לייעוץ משכנתאות
כדאי להכיר את שוק הייעוץ למשכנתאות. בפועל,
לא רבים פונים כיום לחברות מסוג זה ומעדיפים להתמודד עצמאית עם קבלת ההחלטות: "ייעוץ בנושא לקיחת משכנתא עדיין לא מקובל ונפוץ בישראל", אומר עמית קמינסקי, מנכ"לAMG משכנתאות - ייעוץ וליווי בנושא משכנתא. "רק 6%-7% מגיעים לייעוץ מקצועי. אנשים אמנם נהיו יותר מתוחכמים והם יותר משווים בין הבנקים, אבל הם רחוקים מלמצות את האפשרויות". עבור תהליך ליווי מלא ייגבו לרוב כמה אלפי שקלים (4,000-6,000 שקל) - סכום שבראייה לטווח רחוק, מבטיחים בחברות, מתגמד לעומת החיסכון שהוא מבטיח בעלויות המשכנתא.

שבוע עבודה מקוצר: פתרון זמני או אופנה חדשה?
מחקר שערך ה-OECD,
הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי, שפורסם ב-2007 מלמד כי בעשור האחרון יש במדינות  מערביות רבות מגמה של ירידה במספר שעות העבודה הממוצעות לעובד. מחלקת המחקר של הכנסת ערכה ב-2004 מחקר שבדק את ההשלכות החברתיות הצפויות משינוי שבוע העבודה. "מצאנו כי שבתון ביום ראשון יהפוך את המסחר עם ישראל לנוח יותר", אומרת ד"ר שירלי אברמי, מנהלת מחלקת המחקר. עוד מצא המחקר כי קיצור שבוע העבודה יגרום למעסיקים להגדיל את מספר המועסקים, כדי לפצות על שעות העבודה האבודות וכדי להגביר את התפוקה. לדברי אברמי, סוף שבוע ארוך ימנע שחיקה, ושעות הפנאי הנוספות יועילו להגדלת הצריכה הפרטית". אם עובד מתנגד לקיצוץ בשכרו עליו ליידע את המעביד, מאחר שאי הבעת עמדה בעניין תיחשב כהסכמה מצדו. 

פוליסת ביטוח חדשה מציעה הגנה מפני אסון למתחתנים

הפוליסה של חברת הראל לביטוח אירועי חתונה, כוללת ארבעה מסלולי כיסוי שונים, בהתאם להיקף ההשקעה באירוע.הביטוח המיועד לזוגות המתחתנים נועד להעניק מענה ביטוחי לאירועים בהם מרבית הכספים הוצאו מראש או קיימת התחייבות לגבי הוצאתם, למרות שהאירוע לא יצא לפועל כמתוכנן.
הפוליסה מעניקה כיסוי לאירוע במקרה של ביטולו עקב כוח עליון, מזג אוויר או אירוע טרגי וסיכונים נוספים העלולים להתרחש לפני ובזמן האירוע כגון: גניבה של כספי המתנות והטבעות של הזוג הנישא. עלות הפוליסה נאמדת, על פי הראל, באלפי שקלים בודדים בהתאם לחבילת הכיסוי.

מחקר חדש: קנאה במשכורות של אחרים פוגעת בבריאות
אנשים שנוהגים להשוות בין משכורתם לשכר של אחרים, גורמים לעצמם נזק בריאותי, הופכים לפחות מאושרים, סובלים יותר מדיכאון
, וחשים באופן כללי פחות סיפוק בחייהם. המחקר, שאותו ערכו הפרופסורים אנדרו קלארק וקלאודיה סניק מבית הספר לכלכלה של פאריס, מראה כי בני אדם עסוקים באופן מתמיד בשיפוט עצמי יחסית לאחרים, וכי אחד התחומים הנפוצים ביותר להשוואה הוא רמת השכר. המחקר מצביע על כך כי ככל שאנשים מרבים להשוות בין עצמם לאחרים, כך הם פחות מאושרים.

ליאור קורן: חישבתי וגיליתי במדויק - את התזמון האידיאלי לרכישת מסך פלזמה או LCD

אין ספק, תחום הוידאו הולך ונהיה מבלבל יותר משנה לשנה, ענף הטלויזיות (פלזמה ו-
LCD) קיבל בשנים האחרונות סממנים שהופכים אותו דומה לתחום המחשבים, דומה במובנים של קצב השקת דגמים חדשים מסחרר המלווה במגמת ירידות מחירים, מגמה שהפכה לנוהג מקובל. כאמור, מגמת המחירים הכללית נוטה באופן כללי לירידות, קשה לחזות בדיוק טיבן של ירידות מחירים, הממוצע השנתי עומד על כ- 20% - 30%, במקרים ספציפים, נחזה אפילו בירידה חדה של עד 50% ממחירו של מסך טלויזיה, זאת ביחס למחיר בו הושק לראשונה בישראל. ומי שרוצה לגלות, התשובה נמצאת במאמר. אני רוצה להעיר, שעברו 3 חודשים מאז נכתב המאמר, אבל, הוא נכון עוד יותר - כל יום.

בשורה אחת:
הפתעה בשוק בדיור:
נתוני הלמ"ס קובעים מחירי הדירות עלו ב 7.2% בחצי השנה האחרונה.
חדש: לאומי למשכנתאות ואנגלו-סכסון מציעים למשקיעים: דירה להשקעה, משכנתא ושוכר.
ענף אחד פורח:
ספרות שעוסקת במיתון. יועצים כלכליים לרגע, מנסים למכור לנו ספרים שיסבירו כיצד הגענו עד הלום.
רשות המיסים תאפשר
לרוצים בכך לדווח חודשית, במקום דו-חודשית. וכך להקל על ניהול התזרים של העסק.
הפתעה נוספת: שירות התעסוקה: בהשוואה למרץ 2008
נרשמה עלייה של 6.1% בדרישות לעובדיםלקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il

  
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio