רותי שרון - 30/10/11
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
30/10/11


אמיר טייג, אמיתי זיו: חשבון הסלולר שלנו צפוי לצנוח ב- 80% ב 2012 בגלל כניסת החברות החדשות. ההסבר בפנים. הדיל האולטימטיבי קרוב להגשמה: לשלם לחברת הסלולר 150 שקל בחודש - וזהו. כאשר סכום הזה יכלול הכל: שיחות, הודעות טקסט וגלישה, הכל ללא הגבלה. הפעלת התוכנית תתבצע בקליק אחד באינטרנט, כרטיס ה-SIM יגיע בדואר; ובחשבונית הסלולר, שתגיע במייל, תהיה שורה אחת בלבד. ובכן, זה מה שאכן הולך להיות. חברות הסלולר החדשות יהיו נושאות הבשורה. הן חייבות להגיע לשוק עם הצעה חדשה, שונה מהמתחרות הקיימות. הן חייבות לנגוס בנתח שוק גדול ככל הניתן משוק הסלולר הרווי. אז איך זה עובד - איך אפשר למכור תוכניות ללא הגבלה ועדיין להרוויח? פשטות בחבילות (הכל כלול), אין צורך במוקדי שירות, אפשר לתת "שירות עצמי" דרך האינטרנט. רמי לוי תקשורת יתחיל לפעול בנובמבר. יגבה 20אג' לדקת שיחה, וללא דמי מנוי. בנוסף, ניתן יהיה לרכוש כרטיס חיוג עם בנק דקות. עובדי רמי לוי כבר משתתפים בפיילוט. בתלפיות ירושלים - יש כבר חנות בהרצה.

רותי לוי: כל רשתות השיווק העלו מחירים ב-17-38%. חלף קצת יותר משבוע מאז סוכות, ולכם זה כבר עולה יותר. חגיגת מחירי החגים והשפעות המחאה החברתית פסקו באחת. עליית מחירים משמעותית נמצאה בארבעת רשתות הדיסקאונט הגדולות בתל אביב: מגה בול, שופרסל דיל, מחסני כמעט חינם ורמי לוי שיווק השקמה. מאז ספטמבר חלה התייקרות ממוצעת של כ-30% במחירי המוצרים ברשתות. במגה בול נרשמה העליה החדה ביותר - 38%. חלק מהרשימה שנבדקה צפוי להוזלה בימים הקרובים. אסם, למשל, הודיעה השבוע כי החל ב-1 בנובמבר תוזיל 35 מוצרים, בהם ספגטי וקטשופ. 

סיון איזקסו: יש פתרונות: 5 דרכים להפסיק את עושק הציבור ע"י הבנקים. הכתבה כוללת וידיאו. "הבנקים גובים ממשקי הבית מחירים וריביות גבוהים יותר מאשר מהמגזר העסקי - אף שמשקי הבית הם לווים פחות מסוכנים". "מרבית האינדיקטורים מראים שיש מקום רב לשיפור בתמחור השירותים הבנקאיים למשקי הבית. מדובר בניצול לשמו של הכוח שיש למערכת הבנקאות מול הציבור". הממשלה צפויה להקים ועדה שתמליץ על טיפול בהיעדר התחרות במערכת הבנקאות. ואלה הפתרונות: הגברת השקיפות: טיפול בתעריפוני הבנקים, ליצור סופרמרקט של מוצרים פיננסיים ולאפשר לבנק אחד להציע שירותים של בנק שני, הפרדת חברות כרטיסי האשראי מהבנקים, הקמת מערכת קרדיט סקורינג, בנק אינטרנטי ובנק הדואר.

יבגני צצל: אל תאמינו למי שאומר לכם שמחירי הנדל"נ לא יורדים. בפוסט יש לינקים לעשרות דיווחים על ירידות מחירים. מזה מספר חודשים ובעיקר מאז ההגבלה על המשכנתאות אנו עדים לנתונים בשוק הנדל"ן המצביעים על התקררות בענף. הנתונים מצביעים על ירידה דרסטית במכירות וירידה זוחלת במחירים. הקבלנים מצידם משתדלים להמשיך ולשדר עסקים כרגיל ולשכנע כי ההאטה הנוכחית אינה משמעותית. אל תאמינו לקבלנים. הסיבות להתקררות בענף הם רבות. אך בעיקר מי שחולל את הירידה הם המשקיעים ומשפרי הדיור המתקשים לעמוד בתנאי השוק. הרקע לנטישת המשקיעים הוא צעדי המיסוי שעליהם הכריז משרד האוצר בתחילת השנה, שמבטיחים למשקיעים הטבות מס אם ימכרו דירות, ובמקביל מאיימים עליהם במיסוי גבוה אם יחליטו לרכוש דירות חדשות או להמשיך להחזיק בדירות שלהם.

ד"ר מוטי נוימן: המדריך המלא למפוטר הטרי: עשה ואל תעשה. אנו יודעים שהיום אין בטחון תעסוקתי, ושנצטרך לעבור מספר שינויי קריירה ומסגרות תעסוקתיות - והנה לשינויים בתחום כה קריטי ומרכזי בחיינו אין אנו מתכוננים ונערכים ואין בדרך כלל השקעת משאבים כדי להפוך את השינוי (במקרים רבים מאד – הכפוי) לצעד קריירה מוצלח. פתח והגדל את רשת הקשר שלך. עשה "הערכה עצמית", השקע זמן בקבלת משוב בהתייעצות. פתח תוכנית אישית לכמה שנים וכתוב לעצמך יעדים. חקור היטב את השוק שלך. זהה מי הגורמים אשר יכולים להעסיק אותך ודע היטב אל מי אתה פונה, הן לפני שליחת קורות חיים והן לפני ראיון. התאם את קורות החיים כך שיראו למעסיק פוטנציאלי את יתרונותיך עבורו. ברשימה ישנם טיפים נוספים.

אקונומיסט: אבטלת הצעירים: המחלה של מדינות המערב. בתקופות כלכליות קשות צעירים הם לעתים קרובות הקורבנות הראשונים. הם חסרי ניסיון ומיומנויות יחסית, ובמדינות רבות קל יותר לפטרם מאשר עובדים ותיקים יותר. במרבית מדינות OECD שיעור האבטלה בקרב צעירים גבוה פי שניים משיעור האבטלה הכולל. בבריטניה, איטליה, נורווגיה וניו זילנד היחס עולה על יותר מפי שלושה. האבטלה בקרב בני 15-24 ב-OECD גבוהה כיום יותר מבכל תקופה אחרת מאז שהחל הארגון לעקוב אחר הנתונים ב-1976. מספר הצעירים בעולם העשיר שוויתרו על חיפוש עבודה נמצא גם הוא בשיא. צמיחה חלשה, תוכניות צנע נרחבות ונסיגה מתמריצים יוצרי משרות, מציבים איום נוסף. בבריטניה דו"ח העריך את עלויות האבטלה של הצעירים הלא מועסקים ב-247 מיליון דולר בשבוע בדמי רווחה ובאובדן פריון. בפורטוגל, שבה שיעור האבטלה בקרב צעירים הוא 27%, כ-40% מבני 18-30 הצהירו שישקלו להגר מסיבות תעסוקתיות. יש גם השפעות חברתיות, כמו "תסמונת הקן המלא". ב-2008 התגוררו 46% מבני 18-34 באיחוד עם הורה אחד לפחות. במרבית המדינות הילדים שנשארים בבית נוטים לאבטלה יותר.

בשורה אחת:
החשמל מתייקר החל מה-1 בנובמבר בשיעור של 4.72%.
שכר הנטו יגדל ב 1% החל מינואר. בשל עדכון שווי נקודות הזיכוי, ועדכון כלפי מעלה של מדרגות מס הכנסה.
צניחה של 23% בהיקף המשכנתאות בספטמבר, לעומת החודש הקודם.
רן רימון: אפשר ללמוד ולעבוד: טיפים והצעות לסטודנטים שרוצים להצליח לשלב.
בקרוב: סניף רמי לוי בכפר סבא.

 

רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio