רותי שרון - 31/01/10
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
31/01/10

סקר של מזרחי-טפחות: 76% מהישראלים נוטים לדחות דברים, 53% דוחים את הטיפול בנושאים רפואיים. בסקר בולטים בעיקר הצעירים בגילאי 18-34 אשר 85% מהם נוטים לדחות. 37% מהדוחים נוטים לדחות טיפול בענייניהם הפרטיים אך לא בענייני עבודה. 28% נוספים מדווחים על נטייה לדחות את הטיפול עד הדקה ה-90. כצפוי, 36% ציינו כי הגורם העיקרי לדחיית טיפול בדברים שונים קשור בעיקר בחוסר זמן, 25% ציינו עצלנות כגורם לדחייה, ו-13% ציינו כי חוסר כסף הינו הגורם העיקרי לדחיית דברים. הערת עורך הלקט: הנטיה לדחות טיפול בעניינים הפיננסיים בוודאי מוכרת לכולנו. כמו גם אחותה התאומה - ההכחשה. מי שקרא את הספר (המומלץ) של פרופ' דן אריאלי: "לא רציונאלי ולא במקרה" - בוודאי נזכר בפרק על הדחיה של מטלות סטודנטיאליות והמסקנה שבו, שמשתלבת בסקר: אנחנו טיפוסים דחיינים.

גלובס: האם באמת כדאי לרכוש מחשב נייד בחברות התקשורת ? תלוי ספציפית בלקוח
. חברות התקשורת גילו בשנתיים האחרונות את המחשבים הניידים, והן מציעות מבצעים רבים למכירתם. המפעילות הסלולריות נותנות ערך מוסף אמיתי למחשבים שלהן - מודם סלולרי וחבילת גלישה בנפח גבוה, ששווה הרבה מאוד כסף למי שבאמת צריך את זה. כמו כן, אם אתם כבר לקוחות בזק או רוצים לשדרג בכל מקרה את מהירות הגלישה שלכם, גם כאן, עדיף לרכוש דרכה את המחשב. מתי כן כדאי לרכוש ברשתות המחשבים? במקרה שאתם לא רוצים התחייבויות ארוכות טווח או חבילות גלישה שלא נחוצות לכם. מה שבטוח הוא שאצל חברות התקשורת המבחר יגביל אתכם מאוד. בזק מציעה מחשבים ניידים של לנובו ואייסר בחמש רמות. סלקום עובדת רק עם לנובו והיא מציעה 3 דגמים של החברה. פלאפון מוכרת ב-1,080 שקל את הדגם R380 של LG עם מסך 13.3 אינץ'. אורנג' עובדת בעיקר עם HP, קומפאק ואפל, ומציעה 4 דגמים של היצרניות.

יעל פרימק מלמדת: איך עוברים בהצלחה ראיון עבודה ? דברו ברור
. בראיון עבודה אין זמן להכרות מעמיקה. אם תחשבו על זה, מדובר בסוג של ספיד דייטינג, המראיין נשאר, המועמדים מתחלפים ולכל אחד מהם יש זמן קצר לעשות את הרושם הראשוני הנכון כדי לעלות לשלב הבא. חשוב לתכנן מראש מה תרצו להגיד בראיון העבודה ולא פחות חשוב איך תרצו להגיד את זה. שבירת הקרח - כמו בכל פגישה עם אדם חדש, עליכם להיכנס להציג את עצמכם, ולפתוח בסמול טוק קטנטן. לא בכאילו - חשבו לפני שאתם מדברים ונסחו משפטים תקינים וברורים. המעיטו במילים כגון אה, אוקי, כאילו וכולי. מצד שני, אל תדבר ברשמיות יתר. בלי חזרות מיותרות - אל תחזרו על מה שהמראיין כבר יודע מקורות החיים הכתובים שלכם, מצופה מכם להרחיב את הנושא או לפרט את ההישגים. בכתבה טיפים נוספים מנוסחים בתמתיתיות ובגובה עיניים.

כחלון אישר לבזק: 3 חבילות תעריפים חדשות הכוללות בנק דקות: 200 דקות, 400 דקות, וחבילת סופשבוע. המסלולים שאושרו וישווקו מהימים הקרובים מבוססים על תשלום קבוע לאגד של דקות ליעדים נייחים בלבד, ללא התחייבות. משרד התקשורת דרש מבזק להבהיר את המחיר הכרוך בחריגה מהדקות המוקצבות בתוכנית. המסלול הראשון נקרא "מדברים בבית" - 200 דקות שיחה בכל שעות היום ב-59.90 שקל. כיוון שהמסלול כולל דמי שימוש לבזק בסך 53.82 שקל לחודש, מדובר במחיר של 6.08 שקלים ל-200 דקות שיחה.  המסלול השני הוא קו חופשי בבית - 400 דקות שיחה בכל שעות היום ב-69.90 שקל לחודש, כולל דמי שימוש. המסלול השלישי שאושר לבזק הוא מסלול מדברים בסופ"ש - 1,000 דקות בחודש לשיחה בסוף השבוע ב-2.5 שקלים, ללא התחייבות.

עכשיו גם ברעננה: אושרה תכנית לבניית 144 יחידות דיור המיועדות לזוגות צעירים, במחיר נמוך ב 20% ממחיר השוק
. הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז אישרה בשבוע שעבר תוכנית להקמת 144 דירות במתחם בורלא שבצפון העיר, שמיועדות לדיור בר השגה לצעירים. התוכנית משנה את ייעוד הקרקע באזור משטח ציבורי ומבני ציבור למגורים. לגישת העירייה, שתקצה לפרויקט 12 דונם, בעיר קיים עודף של שטחי ציבור, ולעומת זאת יש מחסור בצעירים, שאין באפשרותם לרכוש בעיר דירה. "המטרה היא לאפשר דיור בהישג יד ברעננה. אנו מעוניינים שזוגות צעירים ייכנסו לעיר, ירכשו דירות ויגורו בה", אומר ראש העיר, נחום חופרי. להערכתו, מחירי הדירות בפרויקט יהיו נמוכים ב-20% ממחירי השוק הנהוגים בעיר.

מנותקים באמריקה: 28% מגילאי 20-24 לא עובדים ולא לומדים. מדובר בשיא חדש.
המשבר הכלכלי בארה"ב גובה מחיר יקר מאוד מהצעירים האמריקנים. את המכה הקשה ביותר ספגו צעירים שחורים וצעירים ממשפחות עם הכנסה נמוכה. לפי הסקר, האבטלה הייתה גבוהה במיוחד בקרב צעירים שנשרו מבית הספר בין הגילאים 16 עד 24. "מדד הניתוק" - שמחשב כמה צעירים אמריקנים בין הגילאים 20 ל-24 לא לומדים או עובדים, קפץ לשיא של 28% בשנה שעברה, זאת לעומת 17% שנמדדו בשנת 2007. על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בארה"ב, 26% מכלל בני הנוער בארה"ב בגילאים שבין 16 ל-19 החזיקו בעבודה לקראת סוף שנת 2009.

בשורה אחת:
אושר לקריאה שניה ושלישית: חופשת הלידה תוארך לחצי שנה, מהם 14 שבועות ראשונים בלבד בתשלום.
גם אושר לקריאה שניה ושלישית: תוקם ועדת ערר - שבה אנשי קבע יוכלו לערער על תנאי שכרם ועל הטבות המגיעות להם.
צפיה לאישור בימים הקרובים: הוזלה של כ-10% במחירי החשמל, עקב הגברת השימוש בגז טבעי.
רשת
H&M מתחילה בגיוס של 300 עובדים חדשים לסניפי הרשת בתל אביב, ירושלים וחיפה. בכל קניון יתקיים יריד גיוס.

עריכה: איציק ירחי

 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio