רותי שרון - 31/07/11
מרוויחים לא רע,
אבל לא גומרים את החודש? 
רוצים להחזיר את השליטה
על הכסף לידיים שלכם?
מחפשים הרצאת העשרה לעובדים? מתעניינים בסדנא לניהול תקציב משפחתי?
טיפים להגברת השליטה בכסף שלכם, תוכנות לניהול הכסף האישי, כלים לשימוש
עצמי ועוד...

לפרטים נוספים
 

חדשות כלכלת המשפחה
31/07/11

עורך הלקט: איציק ירחי


בילי פרנקל: בכירים בשוק הנדל"ן: אין חדש - פתרון לא באופק "אין פתרון לזוגות הצעירים", אמר מנכ"ל אפריקה ישראל לשעבר. מנכ"ל משרד השיכון בעבר: "זה מאוחר מדי ומעט מדי. אלף יח"ד לא מספיקות". "בפתרונות שהציע ראש הממשלה אין חדש", אמר שלמה גרופמן, יו"ר "קרן פייר" ומנכ"ל אפריקה ישראל לשעבר. עמוס אונגר, ששימש כמנכ"ל משרד השיכון בעבר, סבור כי התוכנית מגיעה מאוחר מדי ומעט מדי. "50 אלף יחידות דיור - אינן מספיקות", הוא אמר ל-ynet. "חייבת להיות תוכנית ארוכת טווח ולכן המספר חייב להיות לפחות 200 אלף יחידות דיור בכל הארץ, אחרת הבעיה תחזור על עצמה תוך זמן קצר". "צריך 50 אלף דירות שישוחררו לשיווק כל שנה", היא מסרה. "הממשלה נמנעת מלטפל בעיקר ונצמדת לטפל. שינוי צריך לבוא משורש הבעיה ולא פתרון קוסמטי של שיווק הקיים. אותן 50 דירות תוך שנה וחצי צריכות לבוא ממאגר קרקעות שיוכל לספק דירות אלה".

מורן רייכמן: בנק ישראל מציג: מיהו הבנק הזול ביותר? בנק יהב בנק הבינלאומי מציע את סל העמלות היקר ביותר מבין חמשת הבנקים, ואילו בנק הפועלים הוא הזול ביותר מבין הבנקים הגדולים. במידה ומשווים בין כל הבנקים, אזי בנק יהב הוא הזול ביותר בפער ניכר. כאשר משווים את כלל המערכת הבנקאית, בנק יהב הוא הזול ביותר בפער של מאות אחוזים, ואילו בנק פאג"י כמתגלה כיקר ביותר, זאת ככל הנראה בגלל לקוחותיו החרדים שממעטים להשתמש בערוצים הישירים. בנק לאומי, אשר הקדים להכניס לשימוש את האמצעים הישירים (טלפון ואינטרנט) הופך להיות זול. נמשכת מגמת הירידה בגובה העמלות במערכת הבנקאית. כיום, רוב משקי הבית מוציאים כ-15 שקלים בחודש על חשבון העו"ש. בארבע השנים האחרונות ירדה ההוצאה החודשית על עמלות בכ-16%, ובחישוב הכולל את עליית המדד הנתון מתקרב ל-30%.

יהודה שרוני: החשמל יתייקר "רק" ב-12.5%, מחיר הדלק יעלה ל-7.47 שקלים. אלא אם יחול שינוי ברגע האחרון שר האוצר יובל שטייניץ הסכים לוותר על גביית מס עודף על הסולר בהיקף של 1.5 מיליארד שקל - מה שיאפשר את הפחתת הייקור ב-7% בהשוואה לתעריף המקורי. שיעור עלייה כזה של מחירי הנפט מגלם בתוכו ייקור של 20-25 אגורות במחירו של ליטר בנזין אוקטן 95, ועלול להגיע ל-7.47 שקלים לליטר בשירות עצמי. ההתייקרות מגיעה לאחר חודשיים שבהם מחירי הבנזין למכוניות דווקא ירדו. העליות במחירי הנפט הם תוצאה של האווירה החיובית ששררה בבורסות אירופה על רקע האישור שניתן לחבילת סיוע נוספת ליוון.

לקבל את המירב: אושר לקריאה טרומית: דמי הניהול עבור קופת גמל יהיו אחידים לכל העמיתים בקופה הצעת החוק נועדה להגן על העמיתים ולפתור את בעיות חוסר השיוויון בדמי הניהול. עם זאת לדעתי, קיים חשש רב שיישום הצעת החוק, תביא דווקא לפגיעה בעמיתים. כיום החברות המנהלות קובעות דמי ניהול לכל קופה, בכפוף לתקרות הקבועות בחוק, וחופשיות להעניק הנחה לפי שיקוליהן. בעקבות זאת נוצר לחץ חזק מצד הארגונים הגדולים על החברות המנהלות להעניק להם הנחות גדולות בדמי הניהול. הצעת החוק בעצם מסירה לחץ זה בכך שקובעת קריטריונים אובייקטיבים לקבלת הנחות ומגבילה אותן. קיים חשש שכפועל יוצא של הצעת החוק החברות המנהלות יבטלו את ההנחות שניתנות לארגונים הגדולים או יצמצמו אותם מאד כפי שהחוק קובע, זאת ללא הורדה של דמי הניהול לעמיתים שלא להנחות. המרוויחים הגדולים הם כמובן החברות המנהלות על חשבון העמיתים בארגונים הגדולים.

לי אור אברבוך: הצעת חוק: בתוך שנה וחצי יגדל ל-18 מספר ערוצי החינם ב DTT מערך הטלוויזיה הדיגיטלית "עידן+" עומד לגדול בתוך שנה וחצי לחבילה של 18 ערוצים - כך לפי הצעת חוק שתונח ביום רביעי על שולחן הכנסת לקריאה ראשונה. כמו כן, יעלו על הפלטפורמה ערוץ ה-HD של רשות השידור - אם תרצה בכך, וכל ערוץ HD נוסף שמי מהערוצים על "עידן+" יבקש להעלות. כמו כן, יעלה ערוץ שישדר את כל תחנות הרדיו. בניגוד לחיבור לכבלים וללוויין, אין צורך בדמי מנוי חודשיים. מהלך ההרחבה עשוי להביא להתנגדות מצד הוט ו-yes בשלב הוועדות.

דפנה הראל כפיר: "מבצע מקומי" אפליקציה חדשה המאתרת מבצעים בענפים שונים אפליקציה חדשה ושימושית ביותר הושקה לאחרונה עבור מכשירי אייפון, ובחודש הקרוב תושק גם לאנדרואיד. האפליקציה, "מבצע מקומי", מדווחת על מבצעים בענפים שונים, החל מאופנה ומסעדות ועד אלקטרוניקה וילדים. מאפשרת חיפוש באמצעות שורה של הצלבות - לפי קטגוריות, חנויות ומרחק. במסך הראשי המידע המוצג הוא בטווח של עד 15 קילומטר מהמשתמש, ובשאר המסכים ניתן לראות את רוב המבצעים הקיימים במשק. מעקב של מספר ימים מגלה כי היא גם מתעדכנת בתדירות גבוהה. שירות מוצלח נוסף הוא שירות "הידעת", המזין לתוך ממשק האפליקציה מידע והמלצות צרכנות ומסייע לקבל החלטת קנייה מחושבת יותר. בשבוע הבא יעלה אתר האינטרנט של החברה, שבו יוצג לצרכנים מידע נוסף ויתאפשר גם לצרכנים שאין להם סמארטפון להירשם למועדון החברים.

בשורה אחת:
המחאה מצננת את שוק הנדל"נ וגורמת לקונים לשבת על הגדר.
יוזמה בפייסבוק ל
משיכת כספים המונית מהבנקים ב 8/8. כל אזרח ימשוך סכום כסף "משמעותי" מחשבון העו"ש.
הזדמנות לחייבים כסף לפלאפון:
הנחה לחייבי פלאפון שהחל נגדם הליך הוצ' לפועל
האם הסכסוך בבינלאומי - שוב מרים ראש:
הועד הגיש תלונה במשטרה נגד ההנהלה.
האבטלה ממשיכה להיות בשפל: 5.7% בלבד בחודש מאי.
100 עובדי רבינטקס פוטרו. 84 מהם מהמפעל בבית שאן.רוצה לקבל את הלקט הזה כל שבוע ישירות למייל שלך?

מלא את הפרטים הבאים והעדכון בדרך אליך.

דואר אלקטרוני *
שם
  
 

 

לקט ידיעות בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל (ע"ר)

www.iuhe.org.il 
 
 
 
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio