רותי שרון - ינואר-פברואר 2009

עדכון ינואר 2009
דבר דואר זה כולל תכנים ופרסומת

עוברים על כולנו ימים לא קלים - זה עתה הסתיימה לה המלחמה בעזה, המשבר הפיננסי מגיע בעוצמתו אלינו, ואותות המיתון מורגשים בכל מקום. מטרתו של המייל הזה לתת לכם קצת מידע וכלים בהתמודדות הכלכלית היומיומית. אני מקווה שתמצאו אותו מעניין ורלבנטי עבורכם. אינני מתכוונת לשלוח מייל כל חודש, אלא רק מעת לעת, כשיצטברו על שולחני ידיעות מעניינות עבורכם. אם בכל זאת אינכם חפצים לקבל מייל זה - אתם מוזמנים להסיר את שמכם מרשימת התפוצה. שלכם - רותי.

המשבר הפיננסי, כפי שהסברתי לאחותי בת ה-14                                                                                                                               

תרגום של מאמר מוצלח למדי של הכלכלן קווין נגויאן שמסביר לאחותו בת ה-14 את הקרע למשבר הכלכלי בארה"ב. הוא עושה זאת בחינניות, בין השאר באמצעות שימוש בפוקימון. "להלן שיחה אמיתית שהייתה לי עם אחותי הקטנה, אוליביה. היא אוהבת לצייר, לשחק במשחק המחשב World of Craft, ועכשיו, היא הילדה היחידה בת ה-14 שמבינה את המשבר הפיננסי של ארה"ב".

קווין: את עוקבת אחרי החדשות?
אוליביה: כן, אני לא ממש מבינה.
קווין: תארי לעמך שהלוויתי לך $50, אך בתמורה לנדיבות ליבי, את מבטיחה לי לשלם בחזרה $50 בתוספת $10 ריבית. על מנת לוודא שתשלמי לי בחזרה, אני לוקח את קלף לטאת הפורימון שלך כעירבון.
אוליביה: קווין, אני כבר לא משחקת בפוקימון.

רוצים לקרוא את ההמשך? הקליקו כאן

מדריך השרדות כלכלי למובטל היי טק 2009, מדריך מעשי בחינם                                                                                                        

הכותרות בתקשורת מדווחות כל יום על חברה נוספת שמצטרפת למעגל החברות המפטרות, והעיתונים מתחרים ביניהם על סטטיסטיקת המובטלים. עד כה פוטרו מעל 3,000 איש ביותר מ-80 חברות היי טק, ועפ"י התחזיות מספר המפוטרים צפוי לגדול לכ-7,000 איש בתעשיית ההיי טק, ועוד כ-28 אלף עובדים במעגלים המסייעים לתעשייה וניזונים ממנה. מאחורי המספרים מסתתרים אנשים ומשפחות. משפחות שחיו ברמת חיים יחסית גבוהה ונמצאו בעשירון העליון, גולשות לפתע לחיות ברמת חיים הרבה יותר נמוכה, לתקופה בלתי ידועה.

מטרתו של מדריך זה להכין את המובטל ובני משפחתו לתקופת אי הוודאות. נתאר מה המשמעויות הכלכליות של הפיטורים, מהן ההשפעות על ההכנסות וההוצאות, מה אפשר לעשות, וממה כדאי להיזהר.


להורדת המדריך בחינם,
הקליקו כאן

"זו לא חובה להיות במינוס"
הצטרפו לסדנא בת 4 מפגשים ולימדו כיצד לנהל את כלכלת המשפחה.
הסדנא תפתח ביום ג' 3.2.09 בשעות 18:00-21:00 במתנ"ס יד התשעה בהרצליה.
לפרטים נוספים,
הקליקו כאן

חושבים לקחת הלוואה לכיסוי המינוס? עצרו רגע וחישבו: הלוואה כזו היא בדרך כלל מלכודת דבש                                                       

קחו לדוגמא את יעל ואילן - זוג עם 3 ילדים, שדווקא מרוויחים לא רע - 18,000 ש"ח בחודש. יעל ואילן חיים בתחושה שהם לא ממש מבזבזבים, אבל איכשהו הם מוציאים 20,000 ש"ח בחודש. בסה"כ פער של 2,000 ש"ח בחודש. לא נורא.

אילן ויעל מתבאסים. לא בא להם לקצץ בהוצאות. הם כבר קיצצו כל מה שהם יכלו, כך הם חושבים. הם לא רוצים לרדת ברמת החיים. אילן ויעל מרגישים מחנק, ומחפשים הקלה. ולכן הם מחליטים לקחת הלוואה לכיסוי המינוס. הרי הריבית על ההלוואה נמוכה יותר מהריבית המטורפת של האוברדרפט.

רוצים לדעת מה קרה ליעל ואילן? הקליקו כאן.

 

חידושים בשכר ובמיסים עם תחילת שנת 2009                                                                                                                                     

המשך ההפחתה של שיעורי מס הכנסה   |   העסקה במשרה נוספת   |   הקלת מס לישובי עוטף עזה   |    המשך העלאת שווי השימוש ברכב צמוד   |   עדכון התקרה לדמי ביטוח לאומי   |          לפרטים בהרחבה, הקליקו כאן

חדשות כלכלת המשפחה (בחסות איגוד היועצים והמאמנים לכלכלת המשפחה בישראל)                                                                     

רשת הבטחון לפנסיה אושרה בועדת הכלכלה של הכנסת  |   קנס חסר תקדים בסך 290 מיליון שקל הושת על הבנקים: פועלים, לאומי, דיסקונט, בינלאומי ומזרחי-טפחות   |   גלובס סוקר את שוק פוליסות הביטוח הסיעודי    |   משרד האוצר והביטוח הלאומי מציגים מהפכה בטיפול הסיעודי: יותר ישראלים - פחות עובדים זרים   |   המדינה תפצה מפוטרים עבור יציאה לעבודה בשכר נמוך יותר, ועוד 2 תיקונים נוספים    |   המדינה מתכננת להקצות רק 2.5 מ"ק מים לאדם. עבור משפחות מסוימות זהו ייקור משמעותי של כ 70% במחיר המים   |   סינגפור מעודדת אי-צריכה פרטית: הממשל קורא לתושבים לקצץ במקלחות ולרכוש מוצרים זולים

רוצים יותר פרטים?
הקליקו כאן