רותי שרון - נובמבר 2010
  

ניהול כלכלת המשפחה עם רותי שרון

אגרת מידע
נובמבר 2010
שלום
ושוב איתכם, עם מידע ועדכונים. בשבוע שעבר התארחתי לראשונה בסמינרשת (webinar) - הרצאת חינם באינרטנט בנושא כלכלת המשפחה בפרישה, עם רונית בנארי, מומחית לפרישה . לבקשת המשתתפים העלינו את ההרצאה לאינטרנט , כך שכול מי שמעוניין יוכל לצפות בה. לאחרונה השקעתי מאמצים רבים בדף העסק שלי בפייסבוק . אתם מוזמנים להצטרף לשאר האוהדים ולקבל עדכוני חדשות שבועיים, טיפים, מאמרים, ועוד ועוד. ובלי טיפים הרי אי אפשר. אז הנה 2 טיפי בתחום התקשורת שיחסכו לכם כמה שקלים: AirMeUp - משלוח SMS-ים בחינם בין חברים ו- Free Fax - משלוח פקסים בחינם (למשקי בית).
 
איזו דירה אנחנו באמת יכולים להרשות לעצמנו? חישוב ב-3 צעדים  

לאחרונה פירסם המפקח על הבנקים בבנק ישראל הנחייה חדשה לבנקים למשכנתאות בעניין שיעור המימון על המשכנתאות מעבר ל-60% מערך הנכס. גל גואה של מחאה צץ בציבור. קבוצות מחאה בפייסבוק צצו כפטריות אחרי הגשם: "גם לי נמאס שזוגות צעירים לא מצליחים לקנות דירה במדינה הזו!" ו"חיים בשכירות - כי גם אני לא מסוגל לקנות דירה כיום!".

ראוי לציין שבנק ישראל לא הגביל את הבנקים למשכנתאות לתת משכנתאות עד לגובה 60% מערך הנכס, אלא הורה לבנקים להגדיל את ההפרשות שלהם לחובות מסופקים עבור הלוואות כאלו. חובות מסופקים אלו חובות שישנו ספק אם יוחזרו. על כל סכום הלוואות שהבנקים נותנים הם נדרשים להפריש חלק מסוים לחובות מסופקים, והדבר בא לידי ביטוי בשורה התחתונה של שורת הרווח של הבנק. השאלה היא האם הבנקים יגלגלו את העלות הנוספת הזו לציבור כהעלאת ריבית, או יגבילו למעשה את גובה המשכנתא שהם נותנים ללווים.

לקריאת המאמר המלא


מ חסלים את המינוס בבנק, סדנא לניהול כלכלת המשפחה

 
  הצטרפו לסדנא חווייתית ומעשית בגובה העיניים! 
סדנא שתיתן לכם כלים לצאת מהבלגאן הכלכלי ושיטה באמצעותה תתחילו לשלוט בכסף שלכם.
לאור הצלחת סדנאות קודמות, נפתחת סדנא נוספת ב-7/12 במודיעין.

10% הנחה בהרשמה מוקדמת עד 20/11.
מספר המקומות מוגבל. הבטיחו את מקומכם והירשמו עוד היום.
לפרטים נוספים והרשמה, הקליקו כאן

הצטרפו אלי בפייסבוק  
מדי שבוע מקבלים עדכון שבועי: לקט ידיעות בנושאי כלכלת המשפחה, מאמרים חדשים, טיפים ועדכונים על פעילויות. להצטרפות, הקליקו כאן

© כל הזכויות שמורות לרותי שרון, יועצת לכלכלת המשפחה