רותי שרון - חולמים על חופשת פסח בחו"ל? תלוו מקרן ההשתלמות (כתבת וידאו)
דף הבית >> בתקשורת >> חולמים על חופשת פסח בחו"ל? תלוו מקרן ההשתלמות (כתבת וידאו)
חולמים על חופשת פסח בחו"ל? תלוו מקרן ההשתלמות

המהדורה המרכזית
20/02/2014   נגה ניר נאמן


אוטוטו מגיע החג עם החופשה הארוכה בשנה, אבל לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו גיחה לחו"ל עם הילדים. אם כבר חשבתם על הלוואה, קרן ההשתלמות היא האפשרות הזולה ביותר. הכי פשוט משתלמת - הלוואה בפריסה לחמש שנים, שמוסיפה לעלות הטיול עשרות אחוזי ריבית

כשחלום החופשה השנתית עם הילדים ביער השחור נראה רחוק, החיים במינוס לא משאירים ברירה אחרת, אלא לחשוב על הלוואה. 20 אלף שקלים עולה חופשה מפנקת בת שבוע עם הילדים בגרמניה ובתקופת חג הפסח. סוכנות הנסיעות מבטיחה לפרוס עד 12 תשלומים ללא ריבית, ובכל זאת האפשרות הנוחה ביותר היא לסגור הלוואה דרך חברת האשראי.

(3:17 דקות)

עם זאת, העסקה מול החברה היא לאו דווקא האפשרות המשתלמת יותר. חברת האשראי מציעה לנו ריבית פריים פלוס 8.5%, מה שמוסיף לעלות הטיול הכוללת 1,870 שקלים. עסקה דומה דרך 18 תשלומים בכרטיס האשראי מעלה את הריבית ל-13% ומגדילה את ההחזר החודשי אפילו יותר. האפשרות המסוכנת ביותר היא פריסה ל-60 חודשים, שאומנם מורידה את ההחזר החודשי ל-440 שקלים אבל מוסיפה לעלות הטיול סכום המשתווה להוספת אדם נוסף- 6,390 שקלים.
 
לעומת זאת, דרך פקיד הבנק יורדת הריבית ל-8.5% בלבד, גם אם עדיין מדובר ב-400 דולרים שהולכים על עמלה. מבחינת מחיר, האפשרות המשתלמת ביותר היא ללא ספק הלוואה מקרן השתלמות. הריבית בהלוואה מעין זו היא 3.5% בלבד ו"רק" 558 שקלים מתווספים להוצאה הכוללת על הטיול.
 
לסיכום ההשוואה המלאה, הכי זול להשתמש בקרן ההשתלמות, ולאחר מכן בהלוואה מהבנק, כשהריבית עולה בחברות האשראי. למרות זאת, עם יד על הלב, הכי זול להתחיל פשוט להתחיל לחסוך היום לטיול של פסח הבא.  

קישור לכתבה באתר חדשות עשר
© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio