רותי שרון - אנחנו מסיימים כעת שנה שלמה של ניהול תקציב ביתי באיזון
אנחנו מסיימים כעת שנה שלמה של ניהול תקציב ביתי באיזון

בשנים האחרונות ממש לא הצלחנו להבין למה בניגוד לעבר ההוצאות שלנו גבוהות מן ההכנסות. אנחנו משקיעים אמנם בחינוך ובבריאות אבל אף פעם לא רכשנו בלי חשבון והוצאות המחיה שלנו צנועות. כמי שמתעסקים בענייני תקציב בעבודה די התביישנו לפנות לעזרה בנוגע לתקציב הפרטי שלנו. את עודף ההוצאות מימנו מן החסכונות.

התסכול המתמיד הזה לא עזר לנו לעשות מעשה, עד שהחסכונות פשוט נגמרו, ואז הבנו שאנחנו צריכים לעשות משהו. שקלנו לפנות ל"פעמונים" שמעניקים יעוץ בחינם, אבל החלטנו שתשלום עבור יעוץ דווקא יגרום לנו להרגיש מחויבות לתהליך. מצאנו את רותי בשיטוט באינטרנט. איכשהו "המדריך לניהול התקציב המשפחתי" שלה דיבר בשפה שהתחברנו אליה.

רותי עשתה עבודת הכנה מדוקדקת ולא ויתרה לנו על מאומה עד שהבינה כל שורה וכל פריט בחשבונות שלנו. התהליך המסודר שעברנו איתה היה הגיוני ורציונלי ולא כלל מעשי קוסמות או הבטחות שווא. רותי היתה עניינית מאוד, אמפתית וקשובה. היא השתדלה מאוד להתחבר לראש שלנו. היא לא חינכה אותנו או החליטה בשבילנו, אלא הציבה בפנינו חלופות, לבחירתנו.

אנחנו מסיימים כעת שנה שלמה של ניהול תקציב ביתי לאחר המפגשים עם רותי. סיימנו את השנה באיזון, כולל החזר סדור של הלוואה שנטלנו לכיסוי המינוס הגדול שהיה לנו. הצלחנו לעמוד אפילו בתוכנית שלנו לטיול משפחתי לחו"ל. אנחנו צריכים אמנם לחיות במודעות מתמדת להתנהלות התקציבית שלנו, אבל ה"דיאטה" הזו פשוט עובדת. תחושת השליטה במצב היא המתנה הגדולה ביותר שקיבלנו השנה.

אנחנו אסירי תודה לרותי וממליצים למי שמתלבט - לא לחשוש, אלא לעשות.

ללא שם
דצמבר 2013


© כל הזכויות שמורות לרותי שרון   info@ruthsharon.co.il   |   054-4323526   |  עמק האלה 18 מודיעין                                                                                      Design: Edna Ricklin's Studio